Müjde Ar 31 Aralık'ta yargılanacak

Müjde Ar 31 Aralık’ta  yargılanacak
Bir televizyon programında, öğrencilerin araç ve gereçlerinde Türk milli kahramanlarının figür ve resimlerinin kullanılmasını sağlayan Eskişehir Milli Eğitim Müdürü için ’’Hangi tarlada yetişiyor bu müdürler’’ dediğinden...

Bir televizyon programında, öğrencilerin araç ve gereçlerinde Türk milli kahramanlarının figür ve resimlerinin kullanılmasını sağlayan Eskişehir Milli Eğitim Müdürü için ''Hangi tarlada yetişiyor bu müdürler'' dediğinden dolayı hakkında dava açılan Müjde Ar, ''görüntülü ileti yoluyla kamu görevlisine hakaret'' suçundan yargılanacak.
Sinema oyuncusu Müjde Ar, düzenli olarak yayınına katıldığı ''Haydi Gel Bizimle Ol'' adlı programda Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan'ı kastederek, ''Bunun adı sübyancılıktır. Hangi tarlada yetişiyor bu Milli Eğitim Müdürleri'' deyince İl Milli Eğitim Müdürü Ceylan, Ar'dan davacı oldu. Müjde Ar'ın kendisine hakaret ettiğini iddia eden Ceylan, söz konusu açıklamaları nedeniyle Ar'ı savcılığa şikayet etti. Ar hakkında, İbrahim Ceylan'a karşı ''görüntülü ileti yoluyla kamu görevlisine hakaret'' suçunu işlediği iddiasıyla 3. Asliye Ceza Mahkemesine dava açıldı. Türk Ceza Kanunu'nun 125/1-2-3a, 53/1-2 maddeleri gereğince yargılanacak Ar, 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezası istemiyle yargılanacak. Müjde Ar'ın yargılanacağı davanın ilk duruşması 31 Aralıkta yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.