Nedim Öztürk “Yabancı otomobil firmasını Eskişehir’e getiriyoruz”

Nedim Öztürk "Yabancı otomobil firmasını Eskişehir'e getiriyoruz"

AKP’nin Tepebaşı Danışma Meclisi Toplantısı dün yapıldı.Divan Başkanlığını İl başkanı Salih Koca’nın yaptığı danışma meclisine katılımda hayli fazla oldu.Milletvekili Nedim Öztürk, Odunpazarı Belediye Başkanı...

AKP'nin Tepebaşı Danışma Meclisi Toplantısı dün yapıldı.
Divan Başkanlığını İl başkanı Salih Koca'nın yaptığı danışma meclisine katılımda hayli fazla oldu.
Milletvekili Nedim Öztürk, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Tepebaşı Belediyesi eski Başkanı Tacettin Sarıoğlu ile eski ve yeni yöneticilerin katıldığı toplantı Gar Düğün Salonunda yapıldı.
Toplantının basına açık bölümünde ilk konuşmayı yapan Tepebaşı İlçe Başkanı Ahmet Sivri, teşkilatların bir bütün halinde çalıştığını, Tepebaşı bölgesinde de hayli iddialı bir AKP olduğunu belirtti. Bölgede en az 100 bin kişinin elini sıkmak istediklerini söyleyen Sivri; "Amacımız yüzde 50'den fazla oy almaktır. Milletvekili sayımızı kesin artıcağız"
GÜNEY ÇEVRE YOLUNU YAPACAĞIZ
AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısında daha sonra konuşan Milletvekili Nedim Öztürk, eski Maliye Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Kemal Unakıtan'ın iki gün kentte incelemelerde bulunduğunu belirterek, Unakıtan'ın Maliye Bakanlığı döneminde Eskişehir'e yıllardır yapılmayan hizmetleri bir çırpıda yaptığını kaydetti.
Eskişehirlinin söz konusu hizmetleri unutmayacağını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
''Unakıtan, bakan gibi karşılandı, Eskişehirli bağrına bastı. Eskişehirli Unakıtan'a iki gün içinde yapılacak her şeyi yaptı. Bu tür makamlarda bulunan insanlara verilecek tek şey sevgi ve saygıdır. Bu parti bunu gösterdi. Bakanın yokluğunu ve boşluğunu hiç hissettirmedik. Yapılmasını gerekeni yapmaya gayret gösterdik. İş hiç bir zaman bitmez. İş bitse siyaset biter. Unakıtan ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledik.
küçük hesaplar içinde olanlar (yatırımlar devam etmez) dediler. Başlayan yatırımlar kesinlikle tamamlanır. Hiçbir aksaklığa meydan vermeyeceğiz. Çevre yolu, havaalanı, tren yolunun yer altına alınması çalışmaları zamanında bitecek. Kim ne derse desin programımız planlandığı şekilde devam ediyor. Belki biraz sıkıntı çekebiliriz ama hiçbir sıkıntı, mağduriyet insan hayatından önemli değildir. Çevre yolunda onlarca insan hayatını kaybetti. Yol olmazsa kenti geliştirmek mümkün değildir. Güney çevre yolu projesi de bitmek üzeredir. Önümüzdeki yıllarda yapımına başlanacaktır.''
OTOMOBİL FABRİKASININ PEŞİNDEYİZ
Öztürk, kente yatırım gelmesi için büyük bir gayret içinde olduklarını belirterek, büyük bir otomobil firması fabrikasını Türkiye'de kurmak istediğini bildirdi.
Kentler arasında yatırımı kapma konusunda çekişme olduğunu ifade eden Öztürk, şöyle devam etti:
''Bunun kente alınması için çalışıyoruz. Bu yatırım gerçekleşirse Eskişehir'in geleceğine çok büyük bir hizmet etmiş olacağız. Türkiye'de Eskişehir'e büyük bir sempati var. Bu kentin bir de Yunus Emre'si var. Yunus Emre'yi ulusal ve uluslararası anlamda tanıtmak için yeterli çabayı gösteremedik. Bu yıl Vali Mehmet Kılıçlar'ın öncülüğünde çalışma başlatıldı. Konya denince akla Mevlana gelir. Eskişehir'i de Yunus Emre ile beraber anmak için çalışmalar yapacağız. Çok güzel bir program hazırlamış. Buna herkes destek vermeli. Bu kentin projesidir. Kentin geleceği söz konusudur. Bu yıl bir hafta boyunca etkinlik düzenlenecek. Sonraki yıllarda daha da yaygınlaşacak.''

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.