Öğrencilere hakaret ve küfür iddiası Öğrencilere hakaret ve küfür iddiası 


 Eskişehir’de öğrencilerine hakaret ve küfür ettiği iddiası ile bir öğretmen hakkında idari soruşturma başlatılırken, şikâyetçi veliler bu öğretmenin hala aynı görevini sürdürmesine tepki gösterdiler. Şehir merkezindeki...

 


Eskişehir'de öğrencilerine hakaret ve küfür ettiği iddiası ile bir öğretmen hakkında idari soruşturma başlatılırken, şikâyetçi veliler bu öğretmenin hala aynı görevini sürdürmesine tepki gösterdiler.

Şehir merkezindeki bir imam hatip ortaokulunda fen bilgisi öğretmeni olarak görev yapan ö.Y.’nin öğrencilere hakaret ederek ders işlediği, küfür ettiği iddiaları velileri harekete geçirdi. Konuyla ilgili velilerin şikâyet dilekçesi vermesi üzerine iddiaları araştırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir müfettiş görevlendirildi. Okul yöneticileri, hakkında şikayet edilen öğretmen ve öğrencileri dinleyen müfettişin hazırladığı raporun sonucu henüz bir karar verilmezken, veliler öğretmenin yine aynı sınıflarda görev devam etmesini eleştirdiler. Soruşturma devam ederken öğretmenin görevden uzak tutulması gerektiğini dile getiren veliler, ö.Y.'nin derslere girmeye devam etmesine tepki gösterdiler.
öğretmen hakkında şikayet dilekçesi veren velilerden M.B., konuyla ilgili birçok öğrenci gibi kendi çocuğunun da farklı kötü muameleye muhatap olduğunu anlattı.
"GECİKEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR"


İfade verdikten sonra okula gittiğini, müdür yardımcısına; ‘O öğretmen hala derslere girmeye devam edecek mi, hakkında bir soruşturma var ve halen öğretmen aynı sınıfa derse giriyor, ilginç bir durum anlayamadım' dediğini belirten öğrenci velisi M.B. şunları anlattı.
“Okul yöneticileri bana 'Soruşturma devam ediyor, şu an bir şey yapamayız' dediler. Geciken adalet, adalet değildir. Aradan 1 aya yakın zaman geçti ve o öğretmen hala derslerine giriyor. Yaklaşık bin 200 öğrencisi olan böyle büyük bir okul kimlere emanet edilmiş. Bir öğrenci şikâyet ettiği ve hakkında soruşturma açılmasına sebep olan öğretmen tarafından nasıl eğitiliyor, öğretilir. Soruşturmanın bir an önce sonuçlanmasını, bu öğretmenin aynı öğrencilerin derslerine girmemesini istiyoruz.


”
öĞRETMEN HAKKINDA SORUŞTURMA SüRüYOR


Okul yöneticileri, yapılan şikâyetler üzerine idari soruşturmanın devam ettiğini belirtirken, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, müfettiş raporlarına göre öğretmen hakkında bir karar verileceğini anlattılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.