Organları umut olacak!

Organları umut olacak!
Meryem Karaca, 10 gün önce geçirdiği beyin kanaması sonrasında Afyon’dan ESOGÜ Hastanesi’ne sevk edilmişti. Hastane yönetiminin organ bağışı konusunda yaptığı önerinin hastanın ailesince olumlu karşılanması üzerine...

Meryem Karaca, 10 gün önce geçirdiği beyin kanaması sonrasında Afyon’dan ESOGü Hastanesi’ne sevk edilmişti. Hastane yönetiminin organ bağışı konusunda yaptığı önerinin hastanın ailesince olumlu karşılanması üzerine alınan böbreklerin Ankara’daki iki ayrı hastanede bekleyen hastalara, karaciğerin İstanbul’da nakil bekleyen bir hastaya ve korneaların ESOGü Hastanesi’nde tedavi gören hastalara nakledileceği belirtildi. Prof. Dr. İlter özer, Prof. Dr. Bülent ünal ve Doç. Dr. Murat Ulaş’tan oluşan Transplantasyon Ekibi tarafından yapılan 4 saatlik cerrahi işlemler sonucunda alınan organlar ilgili merkezlere gönderildi.


Bağışçının eşi Hüseyin Karaca, oğlu Murat Karaca, kızları Melike özaslan, B. Macide Uza, damatları Evren özaslan ve Emrah Uza ile yaptığı görüşme sonrasında açıklama yapan ESOGü Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül, çok zor olsa da tüm insanlığa örnek olacak bu iznin yüce bir hareket olduğunu ve beyin ölümü gerçekleşen hastaların yakınlarının aynı duyarlılığı göstermesi gerektiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.