Parklar kapandı, ekmek poşete girdi

Parklar kapandı, ekmek poşete girdi
 Büyükşehir Belediyesi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark, Büyükpark gibi tematik alanların ziyarete kapatıldığı ve caddelerde bulunan otoparkların da tüm vatandaşlara ücretsiz hale getirildiği duyurdu. Bakkal ve...

 


Büyükşehir Belediyesi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark, Büyükpark gibi tematik alanların ziyarete kapatıldığı ve caddelerde bulunan otoparkların da tüm vatandaşlara ücretsiz hale getirildiği duyurdu. Bakkal ve Bayiler Odası da yaptığı açıklama ile ekmeğin hijyen kuralları çerçevesinde satılacağını anlattı.


 


Eskişehirlilerin sağlığını düşünerek aldığı tedbirleri kararlılıkla uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, önlem amacıyla yeni kararlar aldı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyurularda Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark, Büyükpark gibi tematik alanların ziyarete kapatıldığı, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi, Şair Fuzuli Caddesi, Cengiz Topel Caddesi ve Fabrikalar Bölgesi’ndeki cadde otoparklarının da vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet vereceği duyuruldu.


Sosyal medya hesaplarında duyuruyu alıntı yapan ve vatandaşlara seslenen Başkan Büyükerşen ise “Değerli hemşehrilerim, güzel parklarımızda hep birlikte buluşacağımız nice günlerimiz olacak. Ama bu süreçte sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığını düşünerek parklarımızı kapatmak zorunda kaldık” diyerek vatandaşları evde kalmaları konusunda bir kez daha uyardı.


EKMEK İçİN AMBALAJ UYARISIöte yandan korona tedbirleri çerçevesinde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı İsmail Hakkı ördek’te, ekmeğin ambalajlı satışına ilişkin bilgiler verdi.


Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı İsmail Hakkı ördek, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge hakkında üyelerine uyarıda bulundu.


Oda Başkanı İsmail Hakkı ördek, “Genelgede, piyasaya arz edilen ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecek. Ayrıca; ekmek ve ekmek çeşitleri üç şekilde satışa sunulabilecektir. Hazır ambalajlı olacak. Ekmek ve ekmek çeşitleri gıda ile temasa uygun kâğıt veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulabilecek. Ambalaj malzemelerinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakabilmesi amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmuyor. Ambalaj malzemesine konulmamış ürünler sadece bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirinin alındığı dolap ve tezgahlarda bulundurulabilecek ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilecek” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.