"Pazarlama şekli kandırmaya yönelik"

“Pazarlama şekli  kandırmaya yönelik”
NEO Alışveriş Merkezinin zemin katında bulunan otoparkta, şehir dışından gelen bir firma tarafından açılan mobilya sergisi ile ilgili görüşlerini açıklayan Marangozlar ve Mobilyacılar Oda Başkanı Recep Yıldız, yapılan kampanya...

NEO Alışveriş Merkezinin zemin katında bulunan otoparkta, şehir dışından gelen bir firma tarafından açılan mobilya sergisi ile ilgili görüşlerini açıklayan Marangozlar ve Mobilyacılar Oda Başkanı Recep Yıldız, yapılan kampanya ve tanıtım-reklamların halkı kandırmaya yönelik olduğunu belirterek Eskişehir halkını uyardı ve yetkilileri göreve çağırdı.
"Kapatıyoruz" sloganı altında yapılan kampanyanın esnaflığa da, üreticiye de yakışmadığını söyleyen Recep Yıldız, "böyle bir firmanın bir tanıtım ya da bir fuar şeklinde kampanya yapma hakkı vardır. Ancak bunun da yasal bir süreci ve sorumluluğu vardır. Fuarda sıcak satış yapılamaz. Burada yapılan ise Eskişehir mobilyacı esnafına karşı yapılan haksız bir rekabettir" dedi. Yapılan bu davranışı ve buna göz yumanları kınadığını anlatan Oda Başkanı Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:
"NEO AVM yetkililerini böyle bir firmaya bu fırsatı vermelerinden dolayı esefle kınıyorum. Hiç şık olmamıştır. Bu, Eskişehir mobilyasını kötüleme amacı gütmektedir. Fiyatlar inanılmaz derecede farklıdır. Gerçek maliyetleri yansıttığını söylemek olanaksızdır. Reklam tanıtım da, satış şekli de yanlıştır.
Eskişehir'de bulunan tüm resmi kurum ve ilgililerin bu duruma müdahale etmelerini talep ediyorum.
Buradan alışveriş yapan Eskişehirliler bir süre sonra aldıkları malda bir ayıp çıkarsa bunu kime şikayet edecekler, kiminle muhatap olacaklar? Halkımız buradan alışveriş yaparken bu konuyu da düşünmelidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.