"Prof.Dr.Altaç teknik komitede"

“Prof.Dr.Altaç teknik komitede”
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zekeriya ALTAÇ, üç yıllığına NATO Araştırma ve Teknoloji Kurumu’nun Von Karman...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zekeriya ALTAÇ, üç yıllığına NATO Araştırma ve Teknoloji Kurumu'nun Von Karman Enstitüsü'nün Teknik Danışma Komitesi'ne Türkiye Temsilcisi olarak seçilmiştir. Teknik Danışma Komitesi Belçika, İtalya, Fransa, Almanya, İspanya, Hollanda, İngiltere ve Türkiye'den önerilen adaylar arasından seçilen birer kişiden oluşmaktadır.
Von Karman Enstitüsü; uygulamalı akışkanlar dinamiği, uzay ve havacılık araştırmaları, turbo makineler ve itki konularında üye ülkelerle işbirliği içinde eğitim, araştırma ve danışma hizmetleri sunmaktadır. Test ve deney düzenek ve tesisleri, düşük ve yüksek hızlı rüzgar tünelleri, plazma tesisleri, iki-fazlı akış tesisleri, akustik, turbo makineler ve enstrümentasyon tesislerinde faaliyetler sürdürülmektedir.
Sayısal akışkanlar dinamiği biriminde aerodinamik hesaplamaların yanı sıra endüstriye akışların simülasyonu araştırmaları yapılmakta, yazılımlar hazırlanmakta ve geliştirilmektedir. Eğitim faaliyetlerine katkı olarak yüksek lisans sonrası 9 aylık yüksek seviyeli araştırma bursu, ulusal üniversiteler ile ortaklaşa doktora programları, kısa vadeli eğitim programları ve bitirme tezleri gibi eğitim programlarına destek verilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.