Proje tabanlı beceri yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

Proje tabanlı beceri yarışması Ödülleri sahiplerini buldu
İlimizdeki 27 mesleki okul ve kurumun katılımıyla 17-18 Şubat 2010 günü gerçekleştirilen Proje Tabanlı Beceri Yarışması yapılan ödül töreni ile sona erdi. İl birinciliği elde eden 10 proje 3-4 Mart 2010 tarihlerinde bölgelerde...

İlimizdeki 27 mesleki okul ve kurumun katılımıyla 17-18 Şubat 2010 günü gerçekleştirilen Proje Tabanlı Beceri Yarışması yapılan ödül töreni ile sona erdi. İl birinciliği elde eden 10 proje 3-4 Mart 2010 tarihlerinde bölgelerde yarışacak. Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bu yıl 2. kez bölge koordinatör okulu oldu. Bölgede birinci gelen projeler Türkiye finallerinde yarışacak.
Proje Tabanlı Beceri yarışmaları ile öğrencilere araştırma, yaratıcılık, girişimcilik, ekip çalışması becerilerinin kazandırılması, bilimsel gelişmelere katkıda bulunulması ve toplumla paylaşılması, mesleki ve teknik eğitim hakkında toplumda farkındalık oluşturulması ve niteliğinin artırılması amaçlanmaktadır.
Türkiye genelinde geçtiğimiz 4 yılda 22.000, bu yıl ise 6300 proje hazırlanmıştır. Bu yıl yarışmalar; bilgi ve iletişim teknolojileri, elektrik-elektronik ve otomasyon teknolojileri, kişisel ve sosyal hizmetler, moda tasarımı, ticaret ve iş yönetimi, turizm hizmetleri, sağlık hizmetleri, üretim ve mühendislik teknolojileri 1-2 ve yaratıcı sanatlar olmak üzere 10 grupta düzenlenmiştir. Projeler; özgünlük, yaratıcılık, açıklık, bilimsellik, uygulanabilirlik, yararlılık, öğrenci katkısı gibi ölçütlere göre değerlendirilmektedir.
27 okuldaki 123 öğrenci' nin toplam 68 proje ile yarıştığı yarışmada 10 alanda ilk 3 dereceye giren okullar ve dereceleri,
1. Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 2 birincilik, 2 ikincilik, 1 üçüncülük,
2. Gazi Meslek Lisesi 2 birincilik, 1 ikincilik,
3. Yunus emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1 birincilik, 1 üçüncülük kazandı.
Proje tabanlı beceri yarışmasında birinci olanlara 250, ikinci olanlara 150, üçüncü olanlara 100 TL para ödülü ve tüm katılımcılara katılım belgesi verildi.
Ödül törenine Vali Yardımcısı Ekrem BALLI, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan YOLDAŞ ve çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.