SAĞLIKTA BUGÜN HAYAT DURACAK

SAĞLIKTA BUGÜN HAYAT DURACAK
Kısa adı SES olan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Tabipler Odası ile Türk Sağlık-Sen Eskişehir yönetim kurulu üyeleri bugün iş bırakma eylemini başlatacaklar.Eylem kararı nedeni ile Eskişehir de sağlık hizmeti...

Kısa adı SES olan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Tabipler Odası ile Türk Sağlık-Sen Eskişehir yönetim kurulu üyeleri bugün iş bırakma eylemini başlatacaklar.
Eylem kararı nedeni ile Eskişehir de sağlık hizmeti veren hastanelerin acil servisleri ile ameliyathaneler haricindeki tüm birimlerinde personel çalışmayacak. 14 Mart Tıp bayramı arifesinde yüzlerce örgütlü çalışan gün boyu işyerlerine gitmeyecekler. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman, "Sendika ve odaya üye olan tüm sağlık çalışanları taleplerinin dikkate alınması için bir gün boyunca iş bırakacak. Yine aldığımız ortak karar sebebiylede yarında aile sağlığı merkezlerimizdeki nöbetleri tutmayacağız." Dedi. İki gün boyunca eylem yapacak olan sağlık çalışanları bugün Hamamyolu Caddesi üzerindeki parkta bir araya gelerek taleplerini dile getirecek. Çalışanlar daha sonra Tıp Fakültesi hastanesi önünde toplanacak. Hamamyolu caddesindeki basın açıklaması ise saat 09.00'da başlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.