"Sağlıktaki pek çok kesim unutulmuştur"

“Sağlıktaki pek çok kesim unutulmuştur”
 Türk Sağlık Sen, “Sayın Bakanımızın 3 ay süreyle ek ödemelerinin yüzde 100 oranında dağıtılacağı konusunda yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, sağlık çalışanlarımızın belirli bir kısmının ek ödemeden faydalanamayacağı...

 


Türk Sağlık Sen, “Sayın Bakanımızın 3 ay süreyle ek ödemelerinin yüzde 100 oranında dağıtılacağı konusunda yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, sağlık çalışanlarımızın belirli bir kısmının ek ödemeden faydalanamayacağı veya çok cüzi bir oranda faydalanacağı anlaşılmaktadır.” dedi.


 


Sendika Şube Başkanı Hüseyin Kararman, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında  “Covid-19 salgını ile mücadele zor şartlarda ve büyük bir riskle görevini ifa eden sağlık çalışanlarımızın hak ettiği emeğinin karşılığında ek ödeme yöntemi ile bir nebze moral verilmesi her ne kadar olumlu karşılansa da, yapılacak olan ödemelerin dağıtımın da neden olacağı adaletsizliklere örnek olarak;


Sağlık çalışanlarımızın ‘’ Mezuniyet ve Kadro ‘’durumuna göre 70TL , 100TL , 1000TL ve 1500 tl gibi değişik tutarlarda ek ödemelerden faydalanacaktır.” Dedi.


Kararman daha sonra şunları söyledi;“Aile hekimliği çalışanları Aile Hekimi ve Aile Sağlığı çalışanları unutulmuştur. Genel idari, teknik hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları unutulmuştur. Vekil ebe, hemşire olarak çalışanlar unutulmuştur. 4 d li çalışan personel unutulmuştur.  Ek ödemelerin adaletsiz olarak yapılacak olan dağıtımı sağlık çalışanlarının iş barışını bozacağı gibi, çalışanlar arasında bir adaletsizlik olgusuna da neden olacaktır. Bu tür ödeme yerine değerli sağlık çalışanlarımıza sabit bir miktarda ödeme ya da olağanüstü (salgın, deprem vb.) durumlarda “sağlık tazminatı” adı altında bir ödeme yapılması daha adilane olacaktır.


Sadece olağanüstü durumlarda değil; her zaman sağlık çalışanlarımızın gerekli saygıyı görmesi ve hak ettikleri sosyal ve mali hakları almaları en büyük temennimizdir”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.