"Salgında emekçinin hakkı korunsun"

“Salgında emekçinin hakkı korunsun”
 CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, salgın kapsamında işe gidemeyen çalışanların çalışamamasından kaynaklanacak mağduriyetlerin İşsizlik Fonu’ndan karşılanmasını istedi.Çakırözer, salgın kapsamında okulların...

 
CHP Eskişehir Milletvekili Utku çakırözer, salgın kapsamında işe gidemeyen çalışanların çalışamamasından kaynaklanacak mağduriyetlerin İşsizlik Fonu’ndan karşılanmasını istedi.


çakırözer, salgın kapsamında okulların tatil edildiğini, ancakçocuk sahibi anne ve babaların ise çalışmaya devam ettiği için zor durumda olduğuna dikkat çekerek, “Okullar tatil edildi. Ancak çocukları olan aileler tedirgin, mağdur. Ebeveynlerden biri okul tatili süresince idari izinli sayılmalıdır. Bu süreçte çalışanların ücreti de İşsizlik Fonu’ndan karşılanmalıdır” dedi. 


Dünya Sağlık örgütü’nün küresel salgın ilan ettiği Koronavirüs kapsamında16 Mart sabahı itibariyle Türkiye’de 18, dünya genelinde ise 160 bin vakanın görüldüğü bildirilirken, İçişleri Bakanlığı’nın dün akşam yayınladığı genelge kapsamında Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri’nin faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildi. CHP’li Utku çakırözersalgınının çalışma yaşamını da doğrudan etkilediğine dikkat çekerek, salgın durumunda çalışmalarına ara verilen iş yerlerinde çalışan yurttaşların yaşayabileceği mağduriyetlerin de göz ardı edilmemesini istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.