Sanayicilerden pakete destek

Sanayicilerden pakete destek
  Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ile EOSB Başkanı Küpeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan virüs kalkanı paketini değerlendirdi.“Koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve diğer...

 Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ile EOSB Başkanı Küpeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan virüs kalkanı paketini değerlendirdi.


“Koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıkların yapmış olduğu kriz yönetimindeki hassasiyetin Ekonomi yönetiminde de yapılacağının kararlılık göstergesi olarak dün ki toplantıyı önemsiyoruz” diyen Kesikbaş, “Zira ülkemizin, bizlerin özlediği  ‘devlet, halk, reel sektör ve finans kesimi’ dünkü toplantıda bir aradaydı” açıklamasında bulundu.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘gerektiğinde ilave paketlerin gündeme getirileceğini’ ifade ettiğini belirten Kesikbaş, “Bu açıklama ihtiyaç duyulması halinde desteklerin devam edeceğini göstermekte” dedi.  
üRETİM NOKTASI üLKEMİZ OLACAK
Bu pakette sunulan desteklerin bürokrasiye ve teminata takılmadan, gerçekten de ihtiyacı olan ve üretim yapan firmalara verilmesi gerektiğini belirten Kesikbaş, “Bu en büyük arzumuz. çünkü Koronavirüs sonrası için Türkiye ihracat potansiyelinin büyüyerek devam edeceğini, yeni tedarik kanalları arayan firmaların Türkiye’yi üretimleri noktasında seçeceklerini düşünüyoruz. Türk şirketlerinin bu kriz döneminde en üst seviyede korunması gerekiyor. Tam da bu sebeplerden dolayı destek paketini olumlu karşılıyoruz” değerlendirmesini yaptı.


“ALINAN TEDBİRLER DOĞRU”


Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli de Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan önlem ve tedbirler, Eskişehir Sanayisi olarak bizlerinde dile getirdiğimiz hususların birçoğunu kapsamaktadır.” Dedi.


Küpeli yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “İlk etap olarak 100 milyar TL'lik bir kaynağın devreye alınacak olması çok önemlidir. ülke olarak daha bu sürecin başındayız. ülkemiz hastalığın en geç çıktığı ülkelerden biriolmasına rağmen, ekonomik tedbir paketinin ilk ayağını, dünyadaki büyük ekonomilerle aynı günler içinde ve tam zamanında açıkladı. Gelecek dönemde ortaya çıkabilecek aksaklıkların önlemesi açısından hızlı ve doğru adımlar atıldı. 


İnşallah ülke olarak bu zor dönemi de her kesimin fedakarlığı ve elini taşın altına koymasıyla en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum.Hükümetimizin işin içinde ve takibinde olması bizi mutlu etti, bundan sonra yeni tedbirlerin de ihtiyaç dahilinde olacağına ve açıklanacağına dair inancımız tamdır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.