Savaşa hayır!
Emek ve Demokrasi güçleri üyeleri dün Mecliste kabul edilen tezkereye karşı bir yürüyüş gerçekleştirdi. İsmet İnönü Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 400 kişi , "AKP elini Suriye'den çek" sloganları atarak Yunusemre Caddesi üzerinde AK parti il teşkilatına yürümek istedi. CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, İl başkanı Erman Gölet ve çok sayıda siyasi parti üyesi de Demokratik kitle örgütleri temsilcileri Asarcıklı caddesi çıkışında çevik kuvvet engeline takıldı. İl binasına girilmesine izin verilmeyen Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri adına bir açıklamada bulunan Halkevi şube başkanı Şahabettin Arpacı, AKP'nin savaş politikalarını durduracaklarını söyledi. Basın açıklamasında AKP ve MHP oylarıyla meclisten geçirilen tezkere de protesto edildi. Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.