Şeker plaketi
Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hülya Kelleci, şeker dışında tatlandırıcı kullanmıyoruz duyurusunu büyük harflerle yazarak vitrinlerine asan işletmelere, derneğe müracaat etmeleri halinde plaket vereceklerini söyledi. Son yıllarda gıdalarda kullanılan tatlandırıcıların, içeriklerindeki değişiklikler sonucunda insan sağlığını önemli ölçüde bozduğunu söyleyen Kelleci, " Bu durum sağlığımız bakımından açık bir tehdit oluşturmaktadır. TUKDES olarak, vatandaşlarımızı bilinçli olmaları ve sağlığa zararlı gıdaları tüketmemeleri konusunda uyarıyoruz. Şeker dışında tatlandırıcı kullanmayan işletmeleri ödüllendireceğiz. Amacımız tatlı ürünleri üreten ve satan işletmelerde farkındalık oluşturmak" şeklinde konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.