Sigortacılık masaya yattı

Sigortacılık masaya yattı
Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından organize edilen "Türkiye’de Sigortacılık Sektörü ve Gelişimi" konulu konferans geçtiğimiz gün Kongre Merkezi Kırmızı Salon’da...

Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından organize edilen "Türkiye'de Sigortacılık Sektörü ve Gelişimi" konulu konferans geçtiğimiz gün Kongre Merkezi Kırmızı Salon'da yapıldı. Yoğun bir katılımın olduğu konferansta HDİ Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, Tepeli Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Tepeli ve Başkent Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recai Rençberoğlu sunum yaptı.
Yard. Doç. Dr. Tufan Çakır sigortacılığın dünyadaki ve Türkiye'deki konumundan ve sağladığı iş imkânlarından kısaca bahsetti. Çakır; "Sizler gençsiniz henüz yolun başındasınız, geleceğinizi garanti altına alacak en güzel mesleklerden biri sigortacılıktır. Eğer öğretmen olmasaydım kesinlikle sigortacı olurdum" dedi.
Tufan Çakır'ın ardından HDİ Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, Sigortacılığa başladığı yıldan günümüze kadar geçen değişimleri ve oluşumları anlattı. Dönem dönem sigorta işlemlerini nasıl yaptıklarını belirten Talaşman, serbest sigortaya geçildiğinde yeni sigorta şirketlerinin açıldığını ancak alt yapı olmadığı için birçoğunun battığını dile getirdi. Bugün gelinen noktaya baktığında Türkiye'nin yeniden bir değişim süreci içinde olduğunu sözlerine kaydeden Talaşman, "Son 3 yılda itibaren inanılmaz bir değişim var bu değişim her geçen yıl hızlı bir şekilde devam edecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.