Su da zam pazarlığı

Su da zam pazarlığı
ESKİ Genel kurul toplantılarının Kasım ayı ilk oturumu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Toplantıda şebeke ve kanalizasyon sularına zam konusu gündeme geldi. CHP’lilerin yüzde 13 oranında zam isteyeceği...


ESKİ Genel kurul toplantılarının Kasım ayı ilk oturumu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Toplantıda şebeke ve kanalizasyon sularına zam konusu gündeme geldi. CHP’lilerin yüzde 13 oranında zam isteyeceği öğrenilirken, AK Partililerin ise bu orana ret oyu vererek yüzde 3 ya da 5 oranına evet demeleri bekleniyor.

ESKİ Genel kurul toplantılarının Kasım ayı ilk oturumu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı.
Gündem öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan’a geçirdiği trafik kazası nedeniyle geçmiş olsun dileklerini sundu. Ayrıca Başkan Büyükerşen Sayıştay denetim görüşünü de okuyarak, 2016 yılında ESKİ raporunun doğru ve güvenilir bilgi içerdiği kanaatine varıldığını aktardı.
Toplantıya 5 gündem konusu gelirken, maddeler oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi.
öte yandan şebeke ve kanalizasyon sularına zam konusu da gündeme geldi.
CHP’lilerin yüzde 13 oranında zam isteyeceği öğrenilirken, AK Partililerin ise bu orana ret oyu vererek orta yol da buluşmaları bekleniyor.
Toplantı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan AK Partili Ahmet Yapıcı, yüzde 3 ile 5 arasında bir zamma evet diyebileceklerini ifade etti.
Kısa süren meclis toplantısı, çarşamba günü yeniden toplanılmak üzere sonlandırıldı.
çarşamba günü toplanacak mecliste su zamlarının yanında ESKİ Genel Müdürlüğü’nün 2018 yılı yatırım, bütçe ve performans programları da konuşulacak. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.