"Su yoksa hayat da yok!"

“Su yoksa hayat da yok!”
TEMA Vakfı, bu yıl 22 Mart Dünya Su Günü’nü su varlıklarımızı havzaesaslı ve tüm süreçlerde katılımcı bir yaklaşımla yönetme ihtiyacını vurgulayan“Havzanı Tanı Suyunu Koru” temasıyla karşıladı. Mevcut gündemdendolayı...

TEMA Vakfı, bu yıl 22 Mart Dünya Su Günü’nü su varlıklarımızı havzaesaslı ve tüm süreçlerde katılımcı bir yaklaşımla yönetme ihtiyacını vurgulayan“Havzanı Tanı Suyunu Koru” temasıyla karşıladı. Mevcut gündemdendolayı Dünya Su Günü etkinlikleri ileri bir tarihe ertelenirken, TEMA VakfıYönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, içinde bulunduğumuz küresel salgınkoşullarında; yeterli ve temiz suya erişimin, suyun iyi yönetiminin vekarar alma süreçlerinde katılımcılığın hayati olduğunun altını çizdi.


TEMA Vakfı 22 Mart Dünya SuGünü’nde, Türkiye’nin yer altı ve yerüstü su varlıklarının korunmasınabütünleşik yaklaşım getiren sürdürülebiliryönetim olanaklarına dikkat çekti.TEMA Vakfı’nın gerçekleştireceği yereletkinlikleri gündem sebebiyle ileri birtarihe ertelediklerini belirten TEMA VakfıYönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç;“İçinde bulunduğumuz küresel salgınkoşullarında, yeterli ve temiz suyaerişimin ne kadar hayati olduğunu birkere daha hatırladık. Temiz ve yeterlisuya erişimin ilk şartı suyun kaynağınıkorumak. Bu nedenle su üretimine hizmeteden tüm ormanlar ve su toplamahavzaları korunmalı, akarsularımız hertürlü kirli su deşarjına karşı sıkı yönetilmeli,plandaki önlemler ve mevzuatetkin uygulanmalı. Hep birlikte salgın sorununuaşar aşmaz Dünya Su Günü’nükutlayarak gönüllülerimiz ile etkinliklerimizigerçekleştireceğiz.” dedi. Bu kapsamdaTürkiye’nin acilen su kanununakavuşmasının gerektiğini bir kez dahaönemle vurgulayan Ataç, su varlıklarınınsürdürülebilir yönetiminde bütünleştiricibir kanun, havza bazlı planlama ve tümsüreçlerde katılımcı bir yaklaşım gerektiğinisöyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.