"Temiz hava için el ele projesi"

"Temiz hava için el ele projesi"
Anadolu Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği "Temiz Hava İçin El Ele - MATRA Projesi"nin Çevre ve Orman Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine yönelik olarak yapılan tanıtım toplantısı Mühendislik Mimarlık...

Anadolu Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği "Temiz Hava İçin El Ele - MATRA Projesi"nin Çevre ve Orman Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine yönelik olarak yapılan tanıtım toplantısı Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nde yapıldı.
Toplantıda proje hakkında bir sunum gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu toplantının Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan gelen talep üzerine gerçekleştirildiğini belirterek "bugüne kadar yaptıklarımız ve bunları nasıl yaptığımız hakkında bizden bir talep oldu, biz de deneyimlerimizi paylaşmaya çalışacağız" dedi. Prof. Dr. Döğeroğlu gerçekleştirilen bu çapta bir projenin Türkiye'de ilk olduğunu ve bu tecrübenin paylaşılmasının beklenildiğini sözlerine ekledi.
Toplantıda Konya Büyükşehir Belediyesi'ni temsilen bulunan Konya Belediyesi Çevre Kontrol Şube Müdürü Hasan Basri Güneş Konya'nın da hava kirliliği sorununu çözmek için yeni bir projeye başladıklarını ifade ederek "Bu projede henüz başlangıç aşamasındayız. Eskişehir bu konuda bir tecrübe edinmiş durumda. Anadolu Üniversitesi'nin bu projede önderlik ettiğini biliyoruz. Ciddi çalışmalarının olduğunu biliyoruz.
Bir bilgi paylaşımı yapılması fikir alışverişinde bulunulması, buradaki değerli hocalarımızın fikirlerinden istifade etmek noktasında bugün burada oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.