"Tepebaşı başarılı işler çıkarıyor"

“Tepebaşı başarılı işler çıkarıyor”
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Eskişehir şubesini ziyaret etti. Dernek binasında gerçekleşen ziyarete TEMAD Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İral, yönetim kurulu...


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Eskişehir şubesini ziyaret etti.

Dernek binasında gerçekleşen ziyarete TEMAD Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İral, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda emekli astsubay katıldı. Derneğin çalışmaları hakkında Başkan Ataç’a bilgiler veren İral, “Başkanımızı burada görmekten son derece memnun olduk. Tepebaşı Belediyemiz güzel projelere imza atıyor, bunu basından da takip ediyoruz. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
"Hepinize ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum" diyen Başkan Ataç ise dernek üyelerine Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği örnek projeler hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Ataç, “Tepebaşı Belediyesi Türkiye’de örnek belediyecilik anlamında çok güzel işler yapıyor. Nereye gitsek çok iyi karşılanıyoruz. Diğer illerden belediyeler buraya gelip projelerimizi yerinde görüyorlar. Bu güzel projeler bazen de bizlere ödüller kazandırıyor. Bu bizleri son derece memnun ediyor. Biz küçük paralarla büyük işler yapmaya alıştık. Göreve geldiğimde özellikle sağlık, sosyalleşme, spor ve eğitim konularında yoğun çalışmalar yapmaya karar verdim” ifadelerini kullandı.


YAPABİLECEKLERİNİ TüM DüNYAYA GöSTERDİLER


Başkan Ataç ziyarette ilk olarak Tepebaşı Belediyesi’nin Aşağısöğütönü Mahallesinde hayata geçirmeyi planladığı, görme yetersizliği bulunan bireylere yönelik Türkiye’nin ilk huzurevi projesinden bahsetti. Ataç, “Montaj atölyemizde çalışan özel gençlerimiz var. Organize Sanayi Bölgesi’nde buzdolabı fabrikalarının kullandığı demonte parçaların montajlarını yapıyorlar. Geçen sene 1 milyon 300 bin adet montaj gerçekleştirmişler, olağanüstü bir şey. Bu gençlerimize ‘zihinsel engelli’ diyorlar, ‘çalışamaz’ diyorlar. İmkan verildiğinde nasıl çalıştıklarını tüm dünyada gösterdiler. Biz bu imkanı onlara sağladığımız için gurur duyuyoruz. Şimdi Türkiye’de bir ilk olacak projemiz daha var, hazırlıklarına devam ediyoruz. Görme engelliler huzurevini Eskişehir’de hayata geçireceğiz. Bizler Tepebaşı Belediyesi olarak fiziksel ya da zihinsel yetersizliği bulunan bireylerimizin yanında ve iç içe olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.