Tepebaşı Belediyesi ile Muratpaşa kardeş

Tepebaşı Belediyesi ile Muratpaşa kardeş
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile Antalya Muratpaşa Belediyesi, ‘Kardeş Belediye’ protokolü imzaladı. Muratpaşa Belediyesi’nde düzenlenen törenle imza altına alınan protokol, karşılıklı işbirliği ve dayanışmayı içeriyor.İmza...

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile Antalya Muratpaşa Belediyesi, 'Kardeş Belediye' protokolü imzaladı. Muratpaşa Belediyesi'nde düzenlenen törenle imza altına alınan protokol, karşılıklı işbirliği ve dayanışmayı içeriyor.
İmza töreninde konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, her iki belediyenin de kentlerinin gözdesi belediyeler olduğunu belirterek, "Tepebaşı da, Muratpaşa da bu işbirliğiyle daha iyi bir ivme kazansın istiyoruz. Deneyimlerimizi bir destek olarak sunacağız. Bu güzel işbirliği, iyilikler, güzellikler getirsin. Standart değil, daha vizyonu olan belediyeciliktir yaptığımız. Kültür- sanat, sağlık, spor ve sosyal çalışmalar çok önemli" dedi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da, kardeş kent- kardeş belediye stratejisi izlediklerini, çalışmalarıyla kendilerine yakın buldukları Tepebaşı Belediyesi ile işbirliğini geliştirecek olmalarından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Uysal, "İnsan merkezli uygulamalar üzerinden hareket ediyoruz. Şova dönük değil, kent dayanışmasına, kent kültürüne hizmet eden çalışmalarımız var. Tahsis, tahsilat, ticaret belediyeciliği değil, insan odaklı belediyecilik yapıyoruz" dedi.
İki belediyenin 'Kardeş Belediye' protokolü, sosyal- kültürel konularda işbirliği, karşılıklı yardımlaşma ve görüş alış verişini amaçlıyor. Protokol kapsamında; çevre koruma, yenilenebilir enerji, akıllı şehirler, kültür- sanat, engelliler, yaşlılar, kadınlar, çocuklar, tarımsal kalkınma, sivil toplum örgütlerinin dayanışması gibi pek çok konu başlığı yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.