Tepebaşı'nda müthiş kapışma

Tepebaşı’nda müthiş kapışma
Bu arazilerin satılmaması ya da kiraya verilmemesi gerektiğini, verilirse de bu alanlar üzerine yapılacak projelerin öncelikle meclise sunulması gerektiğini belirten DSP’liler “ Bu arsalar apar topar satılmak isteniyor. Ahmet Ataç’ın...

Bu arazilerin satılmaması ya da kiraya verilmemesi gerektiğini, verilirse de bu alanlar üzerine yapılacak projelerin öncelikle meclise sunulması gerektiğini belirten DSP'liler " Bu arsalar apar topar satılmak isteniyor.
Ahmet Ataç'ın döneminde büyük çabalarla elde edilen bu araziler alelacele satılmak isteniyor.Bu araziler neden satılıyor? Slaytlarını bile bize göstermeden hemen meclisten geçirmek istiyorsunuz. Bu iki arazi de çok verimli ve gelecekte daha da değerlenecek yerler. Kamuoyunu bilgilendirmekten neden kaçınıyorsunuz?" dediler.
DSP'lilerin bu eleştirilerini haksız bulduğunu söyleyen Başkan Tacettin Sarıoğlu, "Bu arsalar kaç yıldır hep boş duruyordu. Bu kente bir katkıları var mıydı?
Şimdi buraları güzel şeyler yapılacak. Henüz projeleri hazır değil. Projeler hazırlandıktan sonra da bu bölgelerde bir imar değişikliği yapmayız.
Böyle bir durum belediyeyi satmak demektir. Pazarlık aşamasına gelindiğinde bu bölgeler için hazırlanan ya da hazırlanacak projeleri kamuoyu ile paylaşırız" diye konuştu.
DSP'li gruptan Jale Nur Süllü, " Burada kişisel bir rant yaratılmasın.
Biz burada halkın seçtiği temsilciler olarak böyle bir satış ya da kiraya olumlu oy kullanamayız. Bu konu daha önce meclise gelmişti. O zaman AKP'li meclis üyeleri de bu konuyla ilgili çekimser davranıyorlardı. Şimdi ne değişti de hemen kabul ediyorlar.
AKP'liler bunu açıklasın. Ayrıca Başkan Sarıoğlu'nun bulunmadığı oturumlarda AKP'li üyeler konu ile ilgili bazı şeyleri bilmediklerini, gerekli bilgileri Başkan Sarıoğlu'nun bildiği yönünde görüş belirtmişlerdi" dedi.
Jale Nur Süllü, daha sonra Sarıoğlu'na hitaben " AKP'li arkadaşların Ulaşamadığı ama sizin bildiğiniz bilgiler nelerdir?
Bunları açıklayın, bizleri bilgilendirin" sözleri üzerine Başkan Sarıoğlu ,öyle bir şeyin söz konusu olamayacağını ve her şeyin yasalara bağlı kalınarak yapıldığını eğer, bir düzeltme yapılacaksa, konu yargıya taşınacağını ve mahkemede gerekli düzeltmeleri yapılacağını söyledi.
Meclise her iki gündem maddesi de AKP'lilerin oylarıyla oy çokluğu ile kabul edildi.AKP'li gruptan Münip Durceylan'ın "red", DSP'li gruptan Melih Görk'ün "çekimser" oy kullanmaları dikkat çekti.
Meclis sonunda tüm meclis üyelerine yemek verileceğini ve bir arada bir nezaket yemeği yenileceğini belirten Sarıoğlu'na cevap veren Jale Nur Süllü, " Mecliste böyle kararlar alınırken, o yemek bizim boğazımızdan geçmez" dedi.
DSP'li grup Tepebaşı belediyesi Başkanlığı tarafından verilen yemeği, yemeğe katılmayarak protesto etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.