TÜKODER Eskişehir Şube BaşkanıSülahi ÖZALP "Basın milletin müşterek sesidir"

TÜKODER Eskişehir Şube   BaşkanıSülahi ÖZALP "Basın  milletin müşterek sesidir”
TÜKODER Eskişehir Şube Sülahi Özalp " Mustafa Kemal Atatürk’ün 1922’de Basnla ilgili yapmş olduğu konuşmasnda: "Basn, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydnlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri...

TÜKODER Eskişehir Şube Sülahi Özalp " Mustafa Kemal Atatürk'ün 1922'de Basnla ilgili yapmş olduğu konuşmasnda: "Basn, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydnlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gday vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basn başl başna bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir" dedi.

Çalşan gazeteciler günü nedeniyle bir açklama yapan Özalp şöyle devam etti:
" Gazetecilik kutsal bir meslektir. Gazetecilerin yaptklarn bir güne sğdrmak mümkün değildir. Gazetecilik mesleği yirmi dört saat görev gerektiren ve tatili bayram olmayan özverili meslektir. Her sabah kalktğmzda ilk önce gazeteleri okuruz ve ülkemizde, şehrimizde olup bitenlerden sizlerin sayesinde haberdar oluruz. Bizlerin keyifle okuduğu haberlerin hazrlanmas hiç de kolay olmuyordur. Yaptğnz haberlerle sorunlarmz tarafszca dile getirirken, gazetecilerin sorunlarn pek çoğumuz bilmemekteyiz. Bize düşen görev ise her gün bir gazete almak, okumak dahas her eve bir gazetenin girmesini istemektir.
Cesaretle, tarafszca yapmş olduğunuz haberlerle, tüketicilerimize doğru, objektif bilgi akş sağlanmasnda, emeği geçen tüm gazetecilere ve çalşanlarna okurlar ve tüketicilerimiz adna teşekkür eder; hayatn kaybetmiş basn mensuplarna da Allah'tan rahmet dileriz.
Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun!"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.