Tüm Bel-Sen "Zabıtalar emeğinin karşılığını alamıyor"
Tüm-Bel-Sen Eskişehir Şube Kadın Sekreteri Gerçek İzgü, zabıta haftası dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. İzgü, yaptığı açıklamada, zabıta çalışanlarının belediyelerin gerçek emekçileri olduğunu söyledi. Özverili çalışmalarına rağmen ekonomik ve sosyal haklar bakımından birçok sorun yaşadıklarını savunan İzgü, " Zabıta çalışanları diğer kamu çalışanlarından farklı olarak uzun sürekli olarak, gece gündüz demeden görev yapmakta, buna karşılık gerçek emeklerinin çok altında maaş almaktadırlar" dedi. İzgü, şöyle konuştu: " Bir anlamda kamu düzeninin sağlanması görevini yerine getiren zabıta çalışanları, bu görevleri sırasında oldukça sık şekilde saldırıya uğramaktadır. Kimi zaman yaralanmakta, kimi zaman ölümle sonuçlanan saldırılara maruz kalmaktadır. Ayrıca, asli görevleri arasında yer almayan birçok işi yapmaları istenmektedir. Sendikamızın temel taleplerinden birisi, halen 10 hizmet sınıfı olarak yapılan 657'deki sınıflandırmaya 11'inci hizmet sınıfı olarak " Zabıta Hizmetleri Sınıfı" oluşturulmasıdır."
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.