TÜMBELSEN bankaları ihaleye davet etti

TÜMBELSEN bankaları ihaleye davet etti
TÜMBELSEN basın toplantısında Eskişehir Büyükşehir ve Eski Genel Müdürlüğü ile bankalar arasında imzalanacak banka promosyonu hakkında görüşlerini paylaştı.

TÜMBELSEN Eskişehir Şubesi, Eskişehir Büyükşehir ve Eski Genel Müdürlüğü ile bankalar arasında imzalanacak banka promosyonu hakkında görüşlerini paylaşmak adına şube binasında basın toplantısı düzenledi.

Yönetim kurulu adına konuşan Şube Başkanı Gerçek Bilyaz İzgü, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve yetkili olduğumuz ESKİ Genel Müdürlüğü çalışanları için yapılacak olan "Banka Promosyon" ihalesi tarihi belli oldu. 7 Mart 2024 tarihindeki ihaleye davet mektupları bankalara Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından iletilmiştir. 2024 ve 2027 yıllarını kapsayan ihale memur çalışanları yakından ilgilendirmektedir” diye konuştu.

Promosyonda en yüksek alınabilecek rakamların alınabilmesi için bütün görüşmeleri yaptıklarını belirten İzgü, “Bütün bankaları hesaplamalarını yaparak ihaleye katılmaya davet diyoruz. En düşük memur maaşı ortalama değerler içerisinde düşünülürse rakamın 45 bin TL olduğu bilinmektedir. Kabaca bir hesaplama yapıldığında; Ocak ve Temmuz aylarında maaşlara zam gelmektedir. Bu zamların yüzde 20'lik artışlar ve birde ilave yüzde 10'luk enflasyon artışları olduğu düşünülürse, 2027 yılında en düşük memur maaşının ortalama 150 bin TL olacağı görülmektedir. Bankalar hesaplamalarını bu değerler üzerinden yapmalılar” ifadelerini kullandı.

İzgü, “Ayrıca bankacılık hizmetlerinin de ihaleyi alacak bankadan yapıldığı düşünüldüğünde, banka açısından büyük bir kazancın olduğu ortadadır. Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının üst düzeyde yaşandığı günümüzde, bizler için çok önem kazanan banka promosyon sözleşmesinin, emekçilerden yana ve onların yararına olacak her türlü girişimde bulunacağımızı bir kere daha ifade eder, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve yetkili olduğumuz ESKİ Genel Müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımıza ihalenin her aşamasını takip ettiğimizi kamuoyuna duyururuz” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum