“Turizm siyasete kurban ediliyor”

"Turizm siyasete kurban ediliyor"

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’de son yıllarda yapılanlar sayesinde ülkeye örnek olacak bir turizm hareketinin başladığını belirtirken, "Türkiye, Eskişehir sayesinde ‘şehir görme turizmi’ni...

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'de son yıllarda yapılanlar sayesinde ülkeye örnek olacak bir turizm hareketinin başladığını belirtirken, "Türkiye, Eskişehir sayesinde 'şehir görme turizmi'ni keşfetti" dide.
Şehrin bunun dışında bir çok alanda da önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu anlatan Büyükerşen, şehir içinde açılmayı bekleyen 11 höyük olduğunu söyledi.
Eskişehir'deki turizm potansiyelinin bir türlü harekete geçirilemediğini anlatan Büyükerşen, "İl Özel İdaresi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü gibi ilgili kurumlar ne yazık ki gerekli çalışmaları bir türlü gerçekleştiremiyorlar. Bakın Frig Vadisi'nin içinde bulunduğu üç ilden biri olan Afyon bizi geçti. Hep birlikte tanıtım için, turist çekmek için çalışıyorlar, broşürler, haritalar basılıyor, heykelcikler, küçük hediyelikler yapılıp satılıyor. Biz ise, çok patırtı gürültü yapıyoruz ama iş üretemiyoruz. Frig Vadisi konusunda Kütahya bile bizden ileride" diye konuştu.
Eskişehir'in sahip olduğu sıcak sular sayesinde sağlık turizminde de söz sahibi olabileceğini söyleyen Büyükerşen, "ancak bu tür işler de siyasi bir takım düşüncelerle engelleniyor. 'Büyükerşen kompleksinden' kurtulamayan birkaç siyasetçi yüzünden yatırımlar engelleniyor. Yunus Emre törenlerinin şehirde yapılabilmesi için buraya temsili mezar-anıtını yaptık. Sayın Vali, bundan böyle Yunus Emre Anma Törenlerinin şehir merkezindeki bu anıtta yapılacağını söyledi. Ama ben hala tereddütteyim, önümüzdeki yıl törenlerini merakla bekliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.