Türk İş'ten 1 Mayıs açıklaması

Türk İş’ten 1 Mayıs açıklaması
Sendika binasında gazetecilere değerlendirmeler de bulunan Kılıç, " KESK en son Türk-İş olmasın, dönem sözcülüğünü Türk-İş yapmasın ama şube başkanlarından birisi yapsın diyor. Böyle bir teklif getirdiler. Sendikaları...

Sendika binasında gazetecilere değerlendirmeler de bulunan Kılıç, " KESK en son Türk-İş olmasın, dönem sözcülüğünü Türk-İş yapmasın ama şube başkanlarından birisi yapsın diyor. Böyle bir teklif getirdiler. Sendikaları konfederasyondan koparmaya çalışıyorlar. İşçiyle sendikaları bitirdiler, birbirinden uzaklaştı. Sendikacı kalburüstü adam oldu şimdi de sendikalarla konfederasyonların arasına girmeye çalışıyorlar. Böyle bir birlikteliğin olması mümkün değil. Eğer Türk-İş'in bir şubesi konfederasyonun önüne geçiyorsa orada bir yanlışlık var demektir. Beni beğenmiyorlarsa, Türk İş Şube Başkanlarını değiştirmenin yolu bellidir. Beğenmediklerini ima etsinler onlara söyletmem. Gereğini yapmalarına imkan bırakmam, ben gereğini hemen yaparım" dedi.
Sendikalar işçilerin birleştiği yer olduğuna dikkat çeken Kılıç, " Bu talebi yerine getirirsek Türk-İş'i dağıttık diyecekler herhalde bilemiyorum. Benim için uygun değildir. Bu konuyu bugün şube başkanlarıyla saat 10.00'da konuşacağız. Saat 11.00'de de diğer kurumlarla görüşeceğiz. Uyumsuz birlik fayda getirmez, zarar getirir. Gelin beraber bu yolda yürüyelim" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.