Türk Kızılayı su projesi 28 OCAK’ta  başlıyor

Türk Kızılayı su projesi 28 OCAK'ta başlıyor

Türk Kızılayı Eskişehir şubesi tarafından T.C. Başbakanlık DPT AB Gençlik Programları kapsamında hazırlanan "Ulusal Gençlik Su Zirvesi" projesi 28 Ocakta çalıştayını gerçekleştirecek.6 ay sürecek proje ile ilgili açıklamalarda...

Türk Kızılayı Eskişehir şubesi tarafından T.C. Başbakanlık DPT AB Gençlik Programları kapsamında hazırlanan "Ulusal Gençlik Su Zirvesi" projesi 28 Ocakta çalıştayını gerçekleştirecek.
6 ay sürecek proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Fahrettin PEKSAYGILI, gerçekleşecek ve Tükiyenin her ilinden gelecek delegelerle Ulusal su politikalarına önemli bir iz bırakacak projenin şehrimiz ve ülkemiz için önemli bir adım olduğunu da belirtti.
4 Gün boyunca devam edecek su zirvesine ev sahipliği yapacak olan Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi panelistleriyle birlikte tartışma platformu yaratacak.Dünyada ve ülkemizde önemi son zamanlarda vurgulanan suyun, bilinçli su kullanımının ve su kirliliği üzerine gençlerin bir araya gelerek tartışması, bu konuda bilinçlenmeleri ve çözüm politikaları geliştirmelerini hedeflediklerini belirten Türkı Kızılayı Eskişehir şubesi Başkanı Fahrettin PEKSAYGILI Proje kapsamında önümüzdeki günlerde Eskişehir de gerçekleştirecekleri Ulusal Gençlik su zirvesi ile Ulusal Gençlik Parlamentosu delegeleri yani Kent Konseyleri Gençlik Meclisleri delegelerinin katılımı ile yerel su sorunlarına karşı gençlerin çözüm politikaları üretmeleri için geniş katılımlı toplantılar da yapacaklarını belirtti. Çalıştay öncesi katılmıcı kurumlarla yüzyüze görüşmelerde bulunan Peksaygılı paydaşlarının ve destekçilerinin sayesinde Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi olarak önemli bir konuya el attıklarını da belirtti.
Zirve sonrası, Lise eğitimleri ile projenin yereldeki gençlerin su üzerine bilinçlenmelerini sağlayacağını da belirten Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Fahrettin PEKSAYGILI zirve çıktılarının Avrupa Komisyonu ve TBMM Su Komisyonuna bildirileceğini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.