"Ülkeler arası diyalog görüşüldü!"

“Ülkeler arası diyalog görüşüldü!”
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Slovenya, Slovakya ve Romanya ya gittiği ziyaretten döndü. Milletvekili Koca ziyaretlere dair; “AB’ye üyelik sürecine dair görüşmelerde bulunuldu”...

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Slovenya, Slovakya ve Romanya ya gittiği ziyaretten döndü. Milletvekili Koca ziyaretlere dair; "AB'ye üyelik sürecine dair görüşmelerde bulunuldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Slovenya, Slovakya ve Romanya'ya kapsayan resmi ziyaretleri hakkında görüşlerini aldığımız milletvekili Salih Koca, "Bir günde 3 ülkede bulunduk. Ziyaretimizin ilk durağı benim de dostluk grubu başkanı olduğum Slovenya ile başladı. Resmi ziyarette bulunduğumuz 3 ülke de de Sayın Cumhurbaşkanımız Resmi karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanları ile başbaşa görüşmeler gerçekleştirdiler. Daha sonra hem cumhurbaşkanları hem Meclis Başkanları ve hem de Başbakanlar ile özel ve heyetler arası görüşmeler oldu. Bakanlarımızın eş zamanlı ikili görüşmeleri oldu. Anlaşmaların imza törenleri ve ortak basın toplantıları yapıldı. Başta siyasi ve ekonomik konular olmak üzere ikili ilişkilerimiz tüm yönleriyle ele alındı. İlave işbirliği imkânları değerlendirildi, bölgesel ve uluslararası konularda da görüş alışverişinde bulunuldu, bu ülkelerle mevcut işbirliklerimizi güçlendirecek anlaşmalar imzalandı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hanımefendi onuruna verilen resmi yemeklerde dahi ülkeler arası meseleler konuşuldu. Gerçekleştirilen İş forumlarında ticaret hacimlerimiz ele alındı. İş adamlarımız ve yatırımcılarımız ile bir araya gelindi. " dedi.
Milletvekili Salih koca gerçekleştirilen ziyaretlere dair ayrıca; "Avrupa Birliği üyesi olan ve Türkiye'nin AB üyeliğine destek veren bu ülkelerin liderleri ile ülkemizin AB'ye üyelik süreci ve katılım müzakereleri de ele alındı. Program detayları sürekli canlı yayınlarla ve yapılan açıklamalarla kamuoyu ile paylaşıldı" ifadelerini kullandı.
Programlar esnasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a Dış işleri, Avrupa Birliği, Enerji, Ekonomi, Orman ve Su İşleri Bakanları, Milletvekilleri Binali Yıldırım, Gülay Dalyan, Mehmet Geldi ile bürokratlar, iş adamları ve AK Parti Eskişehir Milletvekili, Slovenya Dostluk Grubu Başkanı Salih Koca da refakat etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.