"Üniversite Eskişehir'in yarınını temsil ediyor"

“Üniversite Eskişehir’in yarınını temsil ediyor”
Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda düzenlenen törene Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan,...

Anadolu üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda düzenlenen törene Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay, Eskişehir Valisi özdemir çakacak, Anadolu üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, Eskişehir İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Eskişehir Osmangazi üniversitesi Rektörü Hasan Gönen’in yanı sıra öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, tanıtım filminin gösterilmesi ve Devlet Konservatuvarı Anadolu Makam Topluluğu Klasik Türk Müziği Dinletisi ile devam etti.


Açılışta Anadolu üniversitesinin geçmişten günümüze gelişimiyle ilgili detaylı bilgiler veren Rektör Gündoğan, çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Rektör Gündoğan, “önümüzdeki 2017-2018 eğitim öğretim yılının üniversitemiz için, ülkemiz için hayırlı, başarılı, verimli ve huzurlu bir yıl olmasını dilerim” dedi.


"TüRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OLARAK EN BüYüK KAYNAĞIMIZ, EN BüYüK ZENGİNLİĞİMİZ BİZİM GENçLİĞİMİZDİR"
Eskişehir Valisi özdemir çakacak ise, böylesine güzel bir günde bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Vali çakacak, “üniversitelerimizde özellikle Eskişehir özelinde 2 güzide üniversitemizle gurur duyuyoruz. üniversitelerimiz şehirlerimizin aynı zamanda ülkemizin kalkınmasının temel taşlarıdır. Bizler Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmak, yine devletimizin, hükumetimizin hedef belirlediği 2023 ve 2071 hedefinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin uluslararası alanda güçlü ve büyük devletler arasında yer almasını istiyorsak üniversitelerimize değer vermek, güvenmek ve onların yaptığı çalışmalarla, onların yetiştirdiği gençler ile bunun olacağını biliyoruz. Bu itibarla sevgili gençlerimiz; sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Bu ülkenin geleceğisiniz. Biz hem velileriniz olarak hem yöneticileriniz olarak sizlerden çok şeyler bekliyoruz. çünkü biz biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak en büyük kaynağımız, en büyük zenginliğimiz bizim gençliğimizdir. İşte o gençliğimizi böyle güzel güzide üniversitelerde eğitime hazırlayarak, gelecekte Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecekteki yerini sizler belirleyeceksiniz” ifadelerini kullandı.


"ANADOLU üNİVERSİTESİ üNİVERSİTELERİN BUGüNüNü DEĞİL YARININI TEMSİL EDECEK DURUMA GELMİŞTİR"
Anadolu üniversitesinden övgüyle bahseden Kültür ve Turizm eski Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı ise şunları dile getirdi:
"Bugün de bazı güzel kitaplardan bahsedeceğim ama önce sevgili Rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Gerçekten aslında benim böyle bir sunum yapmamam gerek bırakmayacak kadar meseleyi güzel özetledi. Aslında Rektörümüzün sunumu Anadolu üniversitesinin dününü ve bugününü özetledi. Ama ben onu dinlerken aynı zamanda Türk üniversitesinin yarınını da görür gibi oldum. çünkü Anadolu üniversitesi bunu bir iltifat olarak söylemiyorum. Gerçekten Anadolu üniversitesi Türk üniversitesinin bugününü değil yarınını temsil edecek duruma gelmiştir. Gerçekten Anadolu’da yeni kurulan üniversiteleri dolaştığınız zaman Anadolu üniverisite’mizin bugün ulaştığı aşamanın bir önceki, iki önceki, üç önceki evrelerini oralarda yaşanmakta olduğunu, dolayısıyla Anadolu üniverisitesinin bütün üniversitelerimizin Anadolu'daki üniversitelerimizin geleceğini de simgelediğini görüyorsunuz."
Konuşmaların ardından, Anadolu üniversitesi bünyesinde "Bilim ve Sanat, Teşvik, Hizmet ödülleri" alanlara belgeleri verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.