Üniversiteli dadılar

Üniversiteli dadılar
Anadolu Üniversitesi’nin açtığı çocuk bakıcılığı kursunu bitiren 37 kadın düzenlenen törende sertifikalarını aldı. Anadolu Üniversitesi iletişim Bilimleri Fakültesi’nin hazırladığı "Evde Çocuk bakan kadınların...

Anadolu Üniversitesi'nin açtığı çocuk bakıcılığı kursunu bitiren 37 kadın düzenlenen törende sertifikalarını aldı.
Anadolu Üniversitesi iletişim Bilimleri Fakültesi'nin hazırladığı "Evde Çocuk bakan kadınların eğitimi projesi" kapsamında düzenlenen 6 hafta süreli çocuk bakıcılığı kursuna çoğunluğu ev hanımı olan 37 kadın katıldı. Kursu başarıyla tamamlayan 37 kadına sertifikalarının verilmesi nedeniyle Yunus Emre Kampüsü'ndeki Kongre Merkezi Salon Anadolu'da tören düzenlendi.
Törende konuşan Anadolu üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli "Evde çocuk bakan kadınların eğitimi projesindeki amacın mesleği olmadığı için çalışamayan ev kadınları ve genç kızlara yeni iŞ seçeneği oluşturmak, aynı zamanda da çalışan annelerin evde bırakmak zorunda oldukları çocuklarının bakım ve eğitimi konusunda daha kaliteli çocuk bakıcılığı hizmeti almalarını sağlamak olduğunu söyledi.
Rektör Sürmeli, kursiyerlere 6 hafta boyunca Anadolu üniversitesi, Osmangazi üniversitesi ile Devlet Hastanesi uzmanları tarafından çeşitli eğitimler verildiğini ifade ederek, "kursa katılanlara çocuklarla ve ailelerle iletişim, çocuğun beslenmesi, tuvalet eğitimi, uyku düzeni, oyunun ve oyuncakların önemi, cinsel eğitim, yeni doğan bebeğin bakımı, çocuğun büyüme ve gelişmesi, çocuğa bakan kişinin öz bakımı, ev kazalarında ilk yardım gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verilmiş, bu eğitimlerin sonunda katılımcılar gündüz bakımevleri ve çocuk yuvalarında staj yaparak sertifika almaya hak kazanmışlardır" dedi.
Anadolu üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli sertifika alan kursiyerlerin çocuk bakıcılığı konusunda eğitimli olduklarını ve daha kolaylıkla iş bulabileceklerini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından kursiyer kadınlara sertifikaları verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.