Virüsün ekonomik etkilerini konuştular

Virüsün ekonomik etkilerini konuştular
 Ziyarete ilişkin konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü koronavirüs salgınının toplumsal, ekonomik ve sağlık boyutları ile tüm vatandaşlarımızla birlikte sanayi ve iş dünyasını da derinden etkileyecek yansımaları...

 


Ziyarete ilişkin konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü koronavirüs salgınının toplumsal, ekonomik ve sağlık boyutları ile tüm vatandaşlarımızla birlikte sanayi ve iş dünyasını da derinden etkileyecek yansımaları olacağını söyledi. Bu olumsuz etkilerin, en aza indirgenebilmesi için  toplumsal dayanışmanın önemine dikkat çeken Süllü, bu kapsamda gerçekleştirdiği ziyaretlerle virüsün şehir ve ülke  ekonomisine olan yansımalarına ilişkin ilk ağızdan bilgi aldığını belirtti.


üretim devam etmekte


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Nadir Küpeli,  Milletvekili Süllü’ye Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan firmaların mevcut durumları hakkında bilgi verdi. EOSB’deki firmaların üretime devam ettiğini belirten Küpeli, “Organize Sanayi Bölgemizdeki firmaların birçoğu üretimlerine ara vermeden devam etmekte. Ancak virüsün etkisinin uzaması, belirsizliğin artması sanayicimizi, ihracat yapan firmaları, çalışanları ve diğer kesimleri derinden etkilemesi muhtemeldir” dedi. 


İhracatı olumsuz etkiledi


Başkan Küpeli koronavirüs salgının  ihracatı olumsuz etkilediğini, ihracat yapan firmaların gümrüklerde mal geçişleri sırasında sıkıntılar yaşadığını ifade etti. Hükümet tarafından alınan ekonomik tedbirlerin memnuniyet verici olduğunu söylen Küpeli, yeni paketlerle sanayicinin desteklenmesi gerektiğini de belirtti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.