Yönetmelik tepkisi

Yönetmelik tepkisi
Rehberlik yönetmeliğin de yapılan değişikliğe Eskişehir’den ortak bir tepki yükseldi. Psikolojik danışmanlığın yok sayılamayacağına dikkat çeken dernek ve sendika üyeleri dün akşam saatlerinde adalar mevkiinde bir araya...

Rehberlik yönetmeliğin de yapılan değişikliğe Eskişehir’den ortak bir tepki yükseldi. Psikolojik danışmanlığın yok sayılamayacağına dikkat çeken dernek ve sendika üyeleri dün akşam saatlerinde adalar mevkiinde bir araya geldi.
Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim İş sendikaları adına açıklamada bulunan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği şube başkanı Baki Duy, yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Dernek başkanı Duy, “Psikolojik danışman unvanını yok sayan, okullarda sunulan psikolojik danışma ve rehberlik, toplum ruh sağlığını koruma hizmetlerine zarar verecek. öğrencilerin sağlıklı ve profesyonel psikolojik hizmet almasına mani olacak öğeler taşıyan bu yönetmeliğin bir an önce yürürlükten kaldırılmasını istiyoruz. Bizler yeni bir psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri yönetmeliğinin hazırlanmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. çeşitli siyasi parti ve kuruluş üyelerinin de katılarak destek verdiği yönetmelik eylemi yapılan basın açıklaması ile son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.