Ne istiyorsan aç söyle

Ne istiyorsan aç söyle

Şehir merkezine asılan bez afişler

Okurumuz, şehir merkezine asılan ve duyuru amacı taşıyan pankartlar ile bez afişlerden yakındı.
Özellikle şehrin kalabalık bölgelerine bu afişlerin yoğunlukla asıldığını söyleyen ve Köprübaşı ile Hamamyolu Caddesi üzerinde bu bez afişleri çokça görüldüğünü ifade eden okurumuz "İki ağacın arasına ya da iki direğin arasına bu bez afişler asılıyor" dedi.
Bu durumun resmen çevre kirliliği yarattığını söyleyen okurumuz "İşin enteresan tarafı duyuru için afişler, etkinlikler yapılıp bittikten günler sonrasında bile asılı olduğu yerde duruyor. Bu afişleri buraya asanlar, duyurdukları etkinlik bittiğinde bu astıkları afişleri toplama gereği bile duymuyor" dedi.
Yapılanın doğru olmadığını, kimsenin bir şey duyuracağım diye çevreyi kirletme hakkı olmadığını da sözlerine ekleyen okurumuz "Yetkililerin de birileri bir şey duyuracak diye çevre kirliliğine onay verme hakkı yok. O yüzden bu afiş asma işi biran önce durdurulmalı ve asanlara da cezai işlem uygulanmalı" dedi.
Okurumuzun şehir merkezine asılan afişlerle ilgili olarak söylediklerini aynen yayınlıyor ve konuyu da ilgililerin bilgisine sunuyoruz.
****
Gereksiz korna çalmaya da ceza gelsin
Okurumuz, yunus Emre Caddesi üzerinde oturduğunu ve günün her saati araçların çalmış olduğu kornalar yüzünden evde huzur bulamadıklarından yakındı.
Hele yaz aylarında kapı pencere bile açamadıklarını zira caddede ki korna sesinden evin içinde durulmadığını kaydeden okurumuz "Sürücüler sanki analarının karnından korna ile doğmuşlar. Her şeye korna çalıyorlar. Çalınan kornaların çoğu Greksiz" dedi.
Araçlara kornaların gerekli anlarda çalınması için konulduğunu, bazı sürücülerin alışkanlık haline getirdiği korna çalma yüzünden tüm toplumun ruh hastası olacağını da kaydeden okurumuz "Korna çalmak da tıpkı kırmızı ışıkta geçmek ve yasak yere park etmek gibi cezai işleme tabi tutulmalı. Gerdeksiz korna çalanlar cezalandırılmalı" dedi.
Bunun için yasal düzenleme yapılmasını ve emniyet ekiplerinin de bu konuya hassasiyet göstermesi gerektiğini sözlerine ekleyen okurumuzun konuya ilişkin olarak söylediklerini aynen aktarıyor ve konuyu da ilgililerin bilgisine sunuyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ne istiyorsan aç söyle Arşivi