Tambova’dan ‘’oylarınıza sahip çıkın’’ çağrısı

Tambova’dan ‘’oylarınıza sahip çıkın’’ çağrısı
DSP Parti Meclis Üyesi Dilara Tambova, “sorumlu yurttaşlar olarak; herkesi sandığa gitmeye, ülkesine ve oylarına sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

DSP Parti Meclis Üyesi Dilara Tambova, ilk turda olduğu gibi 28 Mayıs’ta yine Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini duyurarak, tüm yurttaşları sandığa gitmeye, ülkesine ve oylarına sahip çıkmaya davet etti.

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ülke açısından büyük öneme haiz ve ortaya çıkacak sonuçlar itibariyle de laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Atatürk çizgisinin de oylanacağı bir seçim olacağını aktaran Dilara Tambova, “Bu nedenle; seçimleri, sadece bir iktidar değişimi olarak değil de rejim değişikliği ve mevcut düzene alternatif bir sistemin oylanması gibi düşünmek, yerinde olacaktır. Bu seçim! Kadın hürriyetinin, eşit yurttaş ve medeni haklarının mevcudiyeti; sosyal hayatta ve aile yaşamında, ikincil olma ve eziyet görmeyi hak ve meşru saymak ile bunun! İnsanlık dışı olduğunun bilinciyle mücadele etme ve var olma seçimidir. Emek ve emekçinin; alın terinin, işçi ve esnafın, dar gelirli vatandaşın, ekonomik zorluklardan ve kendisini sömürerek; alabildiğine zenginleşen küçük bir zümrenin tahakkümünden, kurtuluşunun seçimidir.” şeklinde konuştu.

“HERKESİ OYLARINA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM”

Tambova, “Her eylemini desteklemiyor ve çokça eleştiriyor olsak ta! Esasen bu seçimin, iyi niyet ve samimiyet seçimi olduğunun bilinciyle ve bugüne kadarki özverili çalışmalarının takdir edilmesi gerektiğine olan inancım nedeniyle; ilk turda olduğu gibi 28 Mayıs’ta yine Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğimi kamuoyuyla paylaşmak isterim. Ayrıca sorumlu yurttaşlar olarak; herkesi sandığa gitmeye, ülkesine ve oylarına sahip çıkmaya davet ediyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.