ATLETİZM'DE ENGELLERİ AŞTIK

ATLETİZM’DE ENGELLERİ AŞTIK
Eskişehir Özel Sporcular Spor Kulübü ile Eskişehir Elbruz Bilge Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Eskişehir Avukat Lütfi Ergökmen Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve kulübü öğrencileri Antalya’da madalyaları topladı.Türkiye...

Eskişehir Özel Sporcular Spor Kulübü ile Eskişehir Elbruz Bilge Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Eskişehir Avukat Lütfi Ergökmen Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve kulübü öğrencileri Antalya'da madalyaları topladı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun (TOSSFED) 2015 yılı faaliyet programında yer alan Atletizm Bölge Şampiyonası'na; İç Anadolu, Ege, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, Karadeniz, Marmara ve Doğu Anadolu bölgelerinden down sendromlu, otistik ve zihinsel engelli yaklaşık 1100 özel sporcu katılım sağladı.
Antalya Zeytinköy Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen şampiyonada 100, 200, 400, 800, 1500 ve 3000 metre koşuları, 3 adım atlama, uzun atlama, cirit atma ve gülle atma branşlarında müsabakalar yapıldı.
Eskişehir Özel Sporcular Spor Kulübü ve Eskişehir Elbruz Bilge Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri 100 metre de İbrahim Çetin Gümüş madalya, 200 metre de Hakan Yılmaz Gümüş madalya, 400 metre de Mustafa Utku Karadat Bronz madalya, 3000 metre de Kenan Canarslan Altın Madalyayı Eskişehir'imize kazandırdı.
Eskişehir Avukat Lütfi Ergökmen Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve kulübü öğrencileri Seher Uçar 100 metre de altın madalya, Sultan Karabulut Gülle atma da altın madalya, Hayrullah Çolak 800 metre de altın madalya ,Kazım Ümit Karaduman 3 adım atlama da Gümüş Madalya aldı.
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.