Hakan Sivriservi hakemliği bıraktı

Hakan Sivriservi hakemliği bıraktı
Üst Klasman Hakemi Hakan Sivriservi hakemliği bıraktığını açıkladı. Sirviservi, "Aynı onurlu davranışı MHK Başkanı Sarvan’dan da bekliyorum" dedi. Üst Klasman hakemi Hakan Sivriservi ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri...

Üst Klasman Hakemi Hakan Sivriservi hakemliği bıraktığını açıkladı. Sirviservi, "Aynı onurlu davranışı MHK Başkanı Sarvan'dan da bekliyorum" dedi.
Üst Klasman hakemi Hakan Sivriservi ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Merkezi (TFFHGD) Genel Sekreteri ve Hukuk Kurulu Başkanı Av. Murat Söylemez, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında, "Kayserispor Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki'nin açıklamaları, günahsız olduğumu ortaya çıkarttığı gibi bir güç gösterisine de kurban gittiğimi ortaya koydu" diyen Sivriservi, "Aklanmış ve onurlu bir insan olarak futbol hakemliği görevinden istifa ediyorum. Aynı onurlu davranışı MHK Başkanı Sarvan'dan da bekliyorum" dedi.
5 Nisan 2008 tarihinde yönettiği Fenerbahçe-Kayserispor maçından sonra halen üst klasman hakemi kadrosunda bulunmasına rağmen profesyonel müsabakalarda görevlendirilmediğini belirten Sivriservi, "Bu maçtan sonra Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı ve üyeleriyle konuştuğumda, oyun içinde olabilecek, her hakemin yapabileceği hatalarımın olduğunu söyledim. Fakat o günden sonra MHK Başkanı Oğuz Sarvan, telefonlarıma hiç cevap vermezken, yazdığım mesajları da karşılıksız bıraktı. Ben bugüne kadar hep sustum, bu haksızlığın bir gün biteceğini düşündüm. Bazı arkadaşlarım ve hocalarım bana, 'Hakan, senin işini Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki bitirdi' dediler. Onlara defalarca, 'Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kurulları özerktir, siyaseti karıştırtmazlar' dedim. Ancak geçen hafta oynanan Kayserispor-Galatasaray maçından sonra Özhaseki'nin, 'Bir hakem Fenerbahçe maçında bizimle uğraştı, haksızlık yaptı, onun düdüğünü ve formasını duvara astırdık. Bu çirkinlikler sürerse daha çok düdüğünü astıracağım
adam çıkar' dediğini duyduğumda şaşkına döndüm. Bahsi geçen kişi bendim. 9 Şubat Salı akşamı Futbol Federasyonu'ndan bir yönetici ve bir MHK üyesini aradım ve MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile görüşmek istediğim söyledim. Yönetici ve MHK üyesi daha sonra bana dönerek, birkaç saat sonra Sarvan'ın benden telefon beklediğini söylediler. Sarvan benimle 2 yıldır konuşmaktan kaçınıyordu. Sayın Sarvan'ı aradım. 'Benim hakemliğim bundan sonra ne olacak, en kısa zamanda hakem arkadaşlarımın arasına dönmek istiyorum' dediğimde Sarvan, 'Bu artık çok zor. O zamanki şartlarla şu anki şartlar bir değil. O zaman yeni bir oluşum vardı, güven ortamı gerekiyordu. Tek başına ben bir şey söyleyemem Yönetim Kuruluma sormam lazım' dedi ve bana gözlemcilik yapma teklif etti" şeklinde konuştu.
Futbol hakemliğine 1992 yılında başladığını, 2003 yılından bu yana da üst klasman hakemi kadrosunda olduğunu belirten Sirviservi, "Hakemliğin affedilmeyecek tek yanlışı dürüstlüğe ve tarafsızlığa aykırı davranış biçimleri sergilenmesidir. Ben bir an olsun bu hatalara düşmedim. Bu MHK göreve geldikten sonra 8 hafta üst üste maç yönettim ancak Fenerbahçe-Kayserispor maçından sonra yaklaşık 2 yıldır hiçbir görev almadım. Beklememin tek sebebi kırılan onurumun bana iade edilmesiydi. Ben her platformda tarafsızlığımı koruyor ve hiçbir baskı altında kalmıyorken, beni yönetenler ne çeşit baskı altında kalarak, bir maçta 17 yıllık emeğimi onursuzca heba edebilir? MHK nasıl olur da 2 yıl sonra hakemliği bırakarak, gözlemcilik yapmamı teklif eder. Bu ne vicdansız bir pazarlıktır. Eğer Özhaseki bu şekilde olayı aydınlatmasaydı, MHK bana hiçbir açıklama yapmayacaktı. Bu nasıl bir sahip çıkma. Özhaseki'nin sözleri benim günahsız olduğumu ortaya çıkartığı gibi bir güç gösterisine de kurban gittiğimi açıkça ortaya koydu. Şimdi aklanmış ve onurlu bir insan olarak futbol hakemliği görevinden istifa ediyorum. Aynı onurlu davranışı MHK Başkanı Sarvan'dan bekliyorum" dedi.
Hakan Sirviservi basın mensuplarının sorularını yanıtlamadan basın toplantısından ayrıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.