HİÇ KİMSEYE SİYASİ AYRIM YAPMADIK

HİÇ KİMSEYE SİYASİ AYRIM YAPMADIK

Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Neşet Arduç’un yanı sıra kulüp başkanları ve idareciler amatör futbolun sıkıntıları hakkında önemli açıklamalarda bulundu… 3.kez bir araya geliyoruz. İlk yapıldığı zaman...

Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Neşet Arduç’un yanı sıra kulüp başkanları ve idareciler amatör futbolun sıkıntıları hakkında önemli açıklamalarda bulundu…


 


3.kez bir araya geliyoruz. İlk yapıldığı zaman tereddüt etmiştik. Bu tip organizasyonların nasıl yapıldığını ve ne sıkıntılar yaşandığını iyi bildiğim için EASKF yönetimini tebrik ediyorum. Spor camiasında 33. yılım. Eskişehir’de ki amatör sporun hangi seviyede olduğunu da, sıkıntıları da çok iyi biliyorum.  Amatör spor denilince akla gelen futboldur ama diğer branşları da kapsar. Belediyeler sadece amatör spora hizmet verebilir. Yeterli miyiz? Değiliz. Bizde biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nden sıfırdan bir şeylere başladık. Ve belli seviyeye geldik. Ve en önemlisi hiçbir kulübe siyasi ayrımı yapmadık.


 


 


MEMURİYET ZİHNİYETİYLE SPOR


TESİSİ çALIŞTIRAMAZSINIZ…


Malzeme verdik. Spor Bakanlığı’nın verdiği malzemeleri çarşamba pazarından satılamayacağını söylüyorsunuz… Doğru… Türkiye çapında en az nakdi yardım alan şehirsiniz. çeşitli illerde kulüplere Spor Bakanlığı tarafından yapılan destekleri araştırın. Biz sadece kulüplere değil,  okullara da destek veriyoruz. Belediyelerin asli görevi spor yaptırmak değildir. Ama destek vermek zorundadır. Tesis konusunda konuşacak olursak. önce elimizde ki sahaları kullanabiliyor muyuz bunu tartışalım. Devlet memuriyet zihniyetiyle spor tesisi çalışmaz.


 


ESKİŞEHİR’DE Kİ SİYASET


Hİç BİR İLDE YOK…


Şunu da bilin ki artık federasyonlar özerk. Sadece futbol değil…


Tesis yapılacakmış da yerimiz yokmuş…


Muttalıp’ta spor köyü projesi vardı.


Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in bu projesi Eskişehir sporuna büyük katkı yapacaktı. Tramvayla taşımacılık yapılması da planlanıyordu. Ama siyasi çekişmeler nedeniyle yapılamadı.


Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerine talimat veriyor. Büyükşehir’in verdiği desteği almayın diye. Eskişehir’de yapılan bu siyaset Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. önce bu çatlaklıkları kapatmalıyız.


 


OSMANGAZİ’NDEN SONRA SULTANDERE


Osmangazi semt sahasını bitireceğiz.


Sabah sekizde açılacak gece 11’e kadar hizmet verecek.


Tek bir kulübe tahsisi olmayacak. Herkese açık olacak.


En azından belli sayıda kulübe katkı sağlayacağız. 2018 yılında Sultandere sahasını hayata geçireceğiz.


özel İdare sahası artık Büyükşehir Belediyesi’ne ait değildir. Şehir hastanesinin yapılmasından dolayı orası farklı işlerde kullanılacak.


ESKİ tesisleri ile ilgili olarak da suyun sağlık konusunda hassasiyeti nedeniyle burayı amatör futbola ne yazık ki açamıyoruz.


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.