"KAMU VİCDANI RAHATLATILAMADI"

"KAMU VİCDANI RAHATLATILAMADI"

Eskişehirspor’u koruma derneği yaptığı yazılı açıklamada sportif alanda başarılı olduğunu ancak yönetime ve idari yapısında aynı başarının sağlamadığı belirtildi. Dernek başkanı Uğraş Erkayman "Kamu vicdanı rahatlatılamadı"dedi.Dernek...

Eskişehirspor'u koruma derneği yaptığı yazılı açıklamada sportif alanda başarılı olduğunu ancak yönetime ve idari yapısında aynı başarının sağlamadığı belirtildi. Dernek başkanı Uğraş Erkayman "Kamu vicdanı rahatlatılamadı"dedi.
Dernek başkanı Uğraş Erkayman Eskişehispor'un geleceğinin sağlam temeller üzerine oturtulması gerektiğini ve çağdaş, kurumsallaşmış bir kulübün oluşturulması gerektiğini vurgulayarak cevaplandırılmasını istediği sorular yöneltti.
Başkan Erkayman'ın açıklamasında şunlara yer verildi.
"Eskişehirspor'umuzun 2009 - 2010 sezonundaki performansını takdirle karşılıyor ve Ligin
ilk yarısını 25 puanla 9. Sırada tamamlamasından dolayı teknik kadro ve futbolcularımızı da kutluyoruz. Tabii bu başarıda yönetim kurulunun da payının olduğunu inkar etmiyoruz. Ancak sportif alanda yaşanan bu başarının halihazırda kulübün yönetiminde ve idari yapısında yaşanmadığını, mali tablodaki karmaşanın devam ettiğini, halen güven ortamının sağlanamadığını hatta mali kongrenin hiçbir anlam veremediğimiz şekilde bir türlü yapılamadığını ve kamu vicdanının rahatlatılamadığını da görüyoruz.
Eskişehirspor gibi köklü bir camianın günlük başarıların peşinde koşuyor olması, gerçek Eskişehirspor taraftarını mutlu etmeye yetmeyecektir.
Bu nedenle, Süper Lig'de tutunmak için çabalarken bahane olarak önümüze sürülen ve bir taraftan da yapımı sürekli ertelenen altyapı , kurumsallaşma, tesisleşme ve kalıcı gelir kaynakları üretme gibi Eskişehirspor'un geleceğine dair yatırımların bir an önce profesyonel anlayış ve iş gücüyle birleştirilerek hayata geçirilmelidir. Kulübün idari yapısındaki aksaklıklara gelince Eskişehirspor çok üzülerek söylüyoruz ki kötü idare edilmektedir. Reklam alımı konusunda yeterli çalışma yapılamamış, bu alanda maddi kaynak yetersiz kalmıştır Lisanslı ürünlerin tasarlanmasından üretilmesine ve pazarlanması başta olmak üzere Atatürk Stadyumu'na yapılacak ve yapılan tadilatlardan tutun futbol takımına alınacak otobüsten, kombineler ve diğer biletler için uygulanan yüksek fiyatlara kadar her şey büyük bir aksama ve kimsenin anlamadığı bir kaos ortamında yürütülmektedir.
Şimdi soruyoruz;
1-Geçen sezon açıklanmayan yönetim kurulu vecibelerinin bu sezon açıklanmasını istiyoruz Artık kulübümüzün yeni yayın gelirleriyle bilet ve kombine satışını kimseye veya şirkete teminat olarak vermesine gerek yoktur. Bu tarz hizmetler bir ihale şartnamesi hazırlanarak kulübümüzün ve tamenfaatleri doğrultusunda ihale edilecekmidir?
2-Misafir takım taraftarı için yapılan tribün ne kadara mal olmuştur, bu maliyet başkanın sezon başında açıkladığı bilançoda belirttiği gibi midir? Bu iş için kaç farklı firmadan teklif alınmıştır, bir araştırma yapılıp muhammen bedel belirlenmiş midir, bir ihale açılmış mıdır?
3-Bilet fiyatlarında uygulanan politika neden bu kadar sert ve agresif bir yapıda, neden hiç esneklik yok? Kombine biletler politikasında neden başarısız olunmuştur?
4- Sayın başkanım bir özeleştiri yapma vakti gelmedi mi? Bu takımı bataklıktan B Kategorisi'nden Bank Asya'ya taşıyarak ne kadar önemli tarihi bir başarıya imza attığınızı herkes biliyor, o günlerde efsane olan başkan neden geçen sezon Trabzonspor maçında tepki gördü hiç düşündünüz mü?
5- Eskişehirspor kulübünün oy kullanabilen kaç kongre üyesi vardır?"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.