"Sahalara girişte hukuk dışı uygulama sürüyor"

“Sahalara girişte hukuk dışı uygulama sürüyor”
ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan dün yaptığı açıklamada "Sahalara girişlerde hukuk dışı uygulamalar sürüyor" dedi.Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, hukuk dışı uygulamayla futbol maçlarındaki...

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan dün yaptığı açıklamada "Sahalara girişlerde hukuk dışı uygulamalar sürüyor" dedi.
Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, hukuk dışı uygulamayla futbol maçlarındaki akreditasyon uygulamasının TSYD'nin tekeline bırakılmasına Deli Dumrul uygulaması olarak niteledi.
Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, ''Futbol müsabakalarındaki akreditasyon uygulamasının TSYD'nin tekeline bırakılması hukuk dışı'' dedi. Erdoğan, ASGD'nin ''Geleneksel Anadolu Buluşmaları'' adı altında Kayseri City One Otel'de düzenlediği Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanlar Konseyi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, müsabakalardaki akreditasyon uygulamasına karşı olmadıklarını, ancak bu konuda TSYD'ye ayrıcalık yapıldığını öne sürdü. Bu uygulamayı ''Deli Dumrul uygulaması'' olarak adlandıran Erdoğan, bu konuda verdikleri hukuk mücadelesini 2008 yılında kazandıklarını kaydetti.
Spor Müsabakalarına Giriş Yönetmeliği'nin 7. maddesinin, akreditasyon yetkisini sadece bir derneğe verdiğini, bunu ortadan kaldırmak için Danıştay'a açtıkları davanın lehlerine sonuçlandığını anlatan Erdoğan, ''Danıştay 10. Dairesine açtığımız davayı kazandık. Hem de Danıştay üyelerinin tamamının oyuyla. Fakat bu hukuki karara rağmen TSYD lehine yapılan ayrımcılığa devam ediliyor. Yani hukuk çiğneniyor. Futbol müsabakalarındaki akreditasyon uygulamasının TSYD'nin tekeline bırakılması hukuk dışı'' dedi.
Türkiye genelinde 799 üyesi bulunan ve 42 ilde örgütlenen derneklerinin bu mücadeleyi 18 yıldır verdiğini kaydeden Erdoğan, basının sadece İstanbul'dan ve bir kaç ilden ibaret olmadığını, Anadolu'daki gazetecilerin de en az onlar kadar bu mesleğe emek verdiğini belirtti.
Basın tribününün yeri ve oturma düzeniyle ilgili yapılan planlamalara karşı da dava açtıklarını kaydeden Erdoğan, bu sorunlarını Başbakan'a kadar ilettiklerini ve en kısa zamanda bu adaletsiz uygulamanın ortadan kaldırılacağına gönülden inandıklarını sözlerine ekledi. Erdoğan, 20 ilden şube başkanları ve üyelerin katıldığı toplantının düzenlenmesine katkıda bulunan ASGD Kayseri Şube Başkanı Ahmet Şan ile üyeler Mustafa Cengiz ve Mehmet Fatih Kaymaz'a teşekkür plaketi verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.