NISSAN ve Europcar’dan İş Birliği

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2019 Pazar 1968
 NISSAN ve Europcar’dan İş Birliği

Avrupa'nın kısa dönem kiralama sektöründeki en büyük markası olan Europcar ile SUV segmentinin Türkiye'deki lideri NISSAN, müşteri memnuniyeti ve deneyimini yükseltmek amacı ile ürün tedariği konusunda stratejik bir iş birliğine imza attı.


Anlaşma kapsamında ilk iki parti teslimat Mart ve Haziran aylarında ayrı ayrı gerçekleşirken, NISSAN ve Europcar’ın, güncel pazar şartlarına rağmen bu birlikteliğin iki markaya da önemli bir katkı sağlayacağına dair inancı tam. 


Zorlu ve daralan kiralama sektöründe “sürdürülebilir büyüme” stratejisine tam gaz devam eden Japon otomobil devi NISSAN, operasyonel kiralama sektörünün dışında, müşterilerinin daha kısa vadeli ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla kısa dönem kiralama sektöründe de dikey büyüme metodu ile yeni hedeflere yöneliyor. Bireysel, kurumsal ve iç-dış turizm müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ayrı ayrı müşteri grupları ile kısa ve uzun vadeli kiralama sektöründe rekabetçi ürün sunmaya devam eden NISSAN ile bu konuda 2019 yılında Avrupa'nın en büyük kiralama şirketi olan Europcar güçlerini birleştirdi.


NISSAN’ın rekabetçi ürün gamı ile Europcar’ın 70 yılı aşkın tecrübesini ve operasyonel gücünü bir araya getiren iş birliği, araç kullanıcılarına alternatif çözümler üreterek sektöre yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. Europcar Türkiye, gelenekselin dışına çıkan yaratıcı teknoloji çözümleri ile vermiş olduğu hızlı ve güvenilir teknolojik hizmetler sayesinde müşterileri ile talep ettikleri araçları en hızlı ve pratik şekilde bir araya getiren kiralama markası olarak öne çıkıyor.


NISSAN Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Emre Doğueri; yaptıkları iş birliğini hem perakende müşteri kanalında hem de potansiyel kiralama müşterileri için çok önemli bir tanıtım fırsatı olarak gördüklerini ifade ederken, “NISSAN olarak marka iş birlikleri ile yenilikçi girişimlere yatırım yaparak, özellikle kullanıcıların mobilite gereksinimlerini karşılama hedefi doğrultusunda markamızı her gün ileriye taşımak istiyoruz” dedi. Türkiye’de pazarın daralmasına rağmen hedeflerine ulaşmak konusundaki iradelerinin hiç değişmeyeceğini vurgulayan Doğueri, özellikle filo müşterilerinin operasyonel maliyetlerini düşürecek yeni projeleri pazara sunacaklarını ve bu müşteri segmentlerinde de NISSAN’ı daha çok tercih edilen marka haline getireceklerini belirtti.


Birincil hedeflerinin müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu aktaran Doğueri, “NISSAN markasının yanına, kaliteli hizmet anlayışıyla sektörde fark yaratan Europcar’ın gücünü katarak, ülkenin dört bir yanındaki KOBİ ve kurumsal müşterilerimize ulaşıp, bu alandaki etkinliğimizi artırmayı istiyoruz.” diye ekledi.


Filoya 1.000 NISSAN takviyesi


Europcar Türkiye Genel Müdürü ve ASF Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, dört ay önce başlayan bu iş birliği ve yatırım kararı için pazarın ve ekonominin tüm koşullarının tek tek simülasyonunu yaparak karar aldıklarını vurgularken, NISSAN'ın perakende müşterileri tarafından çok beğenilen ve ikinci el pazarında da değer kaybı en az olan markalardan biri olmasının büyük etkisi olduğunu belirtti. Toplamda bin NISSAN araç alımını kapsayan iş birliğini hem 2019 sonuna kadar hem de uzun vadede geliştirmek istediklerini söyleyen Fidan, NISSAN’ın kendilerine sağladığı satın alma koşullarının ve yüksek yatırım geri dönüşünün bu kararlarında etkili olduğunun altını çizdi. Fidan, NISSAN'ın yeni araç satışlarında dikkatle uyguladığı stratejilerinin, markanın ikinci el piyasasında da yatırımcısına kazandıran marka konumunu sürdürmesinin de belirleyici olduğunu dile getirerek, yeni bir markayı araç parklarına dahil etmekten duydukları memnuniyeti müşterileri nezdinde de ölçerek yatırımlarını daha da büyütme kararı verebileceklerini kaydetti.


Europcar’ın Türkiye'de 75 farklı noktada hem yerli hem de yabancı misafirlerine hizmet sunduğu ifade eden Fidan, 2019 yıl sonunu her şeye rağmen yine büyüme ile kapatacaklarını, 2020 yılına ise umutla baktıklarını belirtti.


Connected Car ve NISSAN Intelligent Mobility (NIM) buluşması


Tüm dünyada kiralama sektöründe yenilikçi yatırımlarına devam eden Europcar’ın Türkiye’de ilk kez uygulanan “Connected Car” uygulaması ile NISSAN’ın mobilitenin geleceği için odak noktası olarak belirlediği ve bünyesinde birçok ileri teknolojiyi barındıran NISSAN Intelligent Mobility vizyonunun yollarının kesiştiği bu iş ortaklığında, Europcar filosundaki bütün araçlara entegre edilebilen “Drivee” teknolojisi sayesinde sürücülere, kaza, sağlık sorunu ya da araç arızası durumlarında acil desteğin yanı sıra concierge hizmeti de sunulacak.


Türkçe isimli otomobilden inanılmaz performans
İlk açıklandığında tüm dünyanın dikkatini çeken adını Türkçeden ...
50 milyon TL’lik Bugatti Centodieci görücüye çıktı!
Süper Spor otomobilin öncü markalarından Bugatti, bombasını patlattı.ABD’nin Ka...
BMW’nin Yeni Seri Otomobilleri için Sıra Dışı Lastikler Geliştirdi
Bridgestone ve BMW, 1995 yılından bu yana sürdürdükleri iş birliklerini BMW’nin...
Lastiklerin Ömrünü Uzatacak İpuçları
Aşınmış lastikleriyle de performans ve güvenli sürüşten ödün vermeyen d&uum...
Tesla, Moskova otobanında bomba gibi patladı
Rusya’nın başkenti Moskova’da Tesla marka elektrikli bir otomobil, otobanda duran bir &c...
NISSAN ve Europcar’dan İş Birliği
Avrupa’nın kısa dönem kiralama sektöründeki en büyük markası olan Eur...
Araçları emniyetli yolculuğa hazırlayacak 5 adım
Brisa’nın araç sahiplerine 360 derece servis sunan hızlı bakım markası Otopratik, Kurba...
Tatile çıkmadan önce uzun yol bakımını ihmal etmeyin!
Kurban Bayramı tatiline çok az bir zaman kaldı. Hem trafik güvenliği hem de yolcu gü...
Renault’dan 1.500TL’den başlayan taksitler ve sıfır faiz fırsatı
Ağustos ayında Renault’nun tüm binek ve hafif ticari modellerinde avantajlı başlangı&cced...
BMW’den Gurbetçilere Özel Parça ve İşçilikte %15 İndirim Fırsatı
Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, yurtdışından otomobil...
Bayraktar’dan milli uçan araba müjdesi
Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Baş...
Yerli otomobilin prototipi ilk kez sergilendi
Yerli otomobilde önemli bir gelişme yaşandı. Otomobilin 3 boyutlu fiziksel modeli ilk kez T&uum...
Yolcu otobüslerine bir kapı daha ilave edilmeli!
Balıkesir’de ikisi çocuk beş kişinin yaşamını yitirdiği otobüs yangını, yolcu otob...
’Yok artık’ dedirten otomobil projesi
RGB aydınlatmalı oyuncu ekipmanlarıyla tanınan Razer ve Çinli elektrikli araç üre...
Yakıt tasarrufu yapmanın 7 kolay yolu
Araç sahiplerinin en büyük endişelerden biri yakıt masrafıdır. Özellikle yaz a...
Araç sahipleri dikkat! Sakın ücret ödemeyin
TÜVTÜRK, son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet sitele...
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksit Ödeme Dönemi Devam Ediyor
2019 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2. taksit ödeme dönemi 1 Temmuz 2019 tar...
Ford Otosan’dan şanzıman üretimi için önemli hamle…
Ford Otosan mühendisleri, Türkiye’nin ilk ağır ticari şanzıman test odalarını devrey...
5 milyon araç sahibi bu düzenlemeyi bekliyor
5 milyon LPG’li araç kullanıcısı, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeli...
Renault MAİS Müşteri Memnuniyetinde Lider
Renault ve Dacia, sikayetvar.com müşteri memnuniyet endeksinde 2019 yılı ikinci çeyreğin...