50 yıllık derneğin 28 yıllık başkanı

50 yıllık derneğin 28 yıllık başkanı
Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin en büyük parklardan biri olma özelliğini taşıyan Uça Parkı’nın bakımını yıllardır Sivrihisar Yeşil Sahalar İhdas ve Ağaçlandırma Derneği yapılıyor. 1962 yılında merhum Hacı Bayram...

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin en büyük parklardan biri olma özelliğini taşıyan Uça Parkı'nın bakımını yıllardır Sivrihisar Yeşil Sahalar İhdas ve Ağaçlandırma Derneği yapılıyor. 1962 yılında merhum Hacı Bayram Mustafa Uça tarafından kurulan ve yıllarca başkanlığını yaptığı derneğin başkanlığını babasından devir alan Bayram Yüksel Uça 28 yıldır bu görevini başarıyla sürdürüyor. Derneğin 21 Eylül günü Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Başkan Yüksel Uça tarafından yapılan hizmetlerle ilgili faaliyet ve hesap raporları okunduğu toplantıda Eskişehir'de ikamet etmesine rağmen Sivrihisar'la bağını koparmayan ve haftanın 2-3 gününü Sivrihisar'da geçiren ve derneğin çalışmalarıyla ilgilenen Uça yeniden başkanlığa seçildi.
Derneğin Yönetim Kurulu Üyelikleri ise Remzi Aktaş, Oğuz Ekici, Mehmet Çini ve Servet Uça'dan oluştu.Başkan Uça yaptığı konuşmada, Sivrihisarlı hemşehrilerinden, Sivrihisar Belediyesi'nden, sivil toplum örgütlerinden ve kamu kuruluşlarından Sivrihisar'ın akciğeri olan Uça Park'a sahip çıkılmalarını, bu güzel eserin yaşaması ve yaşatılması için destek istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.