952 aile daha ev sahibi oluyor

952 aile daha ev sahibi oluyor

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’nın "Son hemşehrimiz ev sahibi oluncaya kadar toplu konut çalışmalarına devam edeceğiz" sloganı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile birlikte hayata geçirdiği Vadişehir...

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'nın "Son hemşehrimiz ev sahibi oluncaya kadar toplu konut çalışmalarına devam edeceğiz" sloganı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile birlikte hayata geçirdiği Vadişehir Toplu Konut Projesinde 3. etap konut teslimleri 5 Şubatta başlıyor.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapılan açıklamada Eskişehir Odunpazarı Vadişehir 3. Etap Konut Teslimlerinin 01 Şubat – 26 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştirileceği vurgulandı.
Yapılan açıklamada vatandaşların anahtar teslim tarihinden önce Türkiye Halk Bankası'nın ilgili banka şubesine davet edileceği belirtilerek, vatandaşlardan ilk taksit ödemesi ile birlikte peşin olarak KDV bedelinin tahsil edileceği ve vatandaşlara anahtar teslim işlemlerini gerçekleştirebilmek için dekont ve fatura örneği verileceği ifade edildi. 05 Şubat 2010 Cuma gününden itibaren Vadişehir Ticaret Merkezi (Alışveriş Merkezi)'nden gerçekleştirilecek olan anahtar teslimleri sırasında konut alıcılarının yanlarında; 2 adet Kimlik Belgesi ( Nüfus cüzdanı Fotokopisi), 2 adet Gayrimenkul sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, konut vekâleten alınacak ise vekâletnamenin 2 adet aslı ve fotokopisi ve KDV tutarının yatırıldığına dair belge ve faturanın yer alması gerektiği vurgulandı.
Yetkililer 05 Şubat 2010 Cuma günü başlayacak olan anahtar teslimleri sonrası vatandaşların 15 Şubat itibariyle abonelik işlemlerine başlayabileceklerini ifade ettiler.
Konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Eskişehir Odunpazarı Vadişehir 3. Etap Konut anahtar teslim programının Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından belirlendiğini ifade ederek 05 Şubat 2010 Cuma günü başlayacak olan anahtar teslimlerinin Vadişehir Konutları Kapsamında inşa edilen Vadişehir Ticaret ( Alışveriş) Merkezinde yapılacağını belirtti.
Başkan Sakallı Eskişehir Odunpazarı Vadişehir 3. Etap kapsamında 952 aileye daha ev sahibi olma imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiği açıklamasında, anahtar teslimlerinde vatandaşların hiçbir sıkıntı yaşamamaları için gerekli çalışmaların büyük bir ciddiyetle gerçekleştirildiğini vurguladı.
Hemşehrilerine büyük bir müjde vermenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Sakallı; "Tüm hemşehrilerime yeni evlerinde huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.