Adar "Tepebaşı adayında ciddi yanlışlar yapıldı"

Adar “Tepebaşı adayında ciddi yanlışlar yapıldı”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Tepebaşı İlçe Kongresinde konuşan İl Başkanı Abdülkadir Adar, 29 Mart yerel seçimlerinde özellikle Tepebaşı Bölgesi’nde ciddi yanlışların yapıldığını belirtti. Adar, "bugünkü Tepebaşı yönetiminin...

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Tepebaşı İlçe Kongresinde konuşan İl Başkanı Abdülkadir Adar, 29 Mart yerel seçimlerinde özellikle Tepebaşı Bölgesi'nde ciddi yanlışların yapıldığını belirtti. Adar, "bugünkü Tepebaşı yönetiminin görevde bulunduğu dönemde en önemli görevi 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde yerine getirildi. Yerel seçimler bir kent için en önemli seçimlerdir. Bu seçimlerde partilerin olduğu kadar adaylar da önemliydi. Ancak CHP olarak Tepebaşı adayının belirlenmesinde ciddi yanlışların yapıldığını düşünüyorum" diye konuştu.
"Yerel seçimlerde Tepebaşı Bölgesinden partimizin adayı olan arkadaşımız keşke bu kongreye katılsaydı" diye konuşan Adar konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Yerel seçimlerde elbette partiler önemli. Ancak partiler kadar adaylar ve donanımlı olmaları da çok önemli. Biliyorsunuz yerel seçimler döneminde adayların belirlenmesi aşamasında bir istifa süreci vardı. Ne yazık ki partimizde bu sürecin sonu beklenmeden iki ilçenin adayları açıklandı. Tepebaşı adayımız yeterli olup olmadığıyla ilgili olarak bir şey diyemem ama Cumhuriyet Halk Partisi'yle çok ilgili olduğunu söyleyemem. Adaylığının açıklanmasının ardından 29 Kasım 2009'da yapılan il kongremize katılmadığı gibi bugün yapılan ilçe kongremize de katılmadı. Bence bugün burada olmalıydı.
Yerel seçimlerin kaybedilmesinde partiler ve yönetimler kadar adaylar da sorumluluk sahibidir."
CHP'yi genel seçimlere yapılan bu kongrelerde seçilecek yönetimlerin taşıyacağına işaret eden Adar, "ülkenin sorunlarını bugün yüksek sesle söyleyebilen tek yapı olarak Cumhuriyet Halk Partisi ve onun Genel Başkanı Deniz Baykal kalmıştır. Yaygın basın susturuldu ve susturulmaya devam ediliyor. Muhalefet edenler çeşitli şekillerde baskı altına alınıyor ve susturuluyor. O nedenle, halka ulaşmanın ve onlara ülkenin gerçek sorunlarını anlatabilmenin tek yolu CHP'lilerin halkla bütünleşmesidir. O nedenle de bu kongrelerde seçilecek yönetimlere büyük görev düşmektedir " diyerek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.