Alman konsolostan vize sözü!

Alman konsolostan vize sözü!
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ile bir araya gelen Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jutta Wolke, ETO’nun küresel çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, Eskişehirli işadamlarına vize konusunda...

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ile bir araya gelen Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jutta Wolke, ETO'nun küresel çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, Eskişehirli işadamlarına vize konusunda kolaylık tanımaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jutta Wolke, ETO Başkanı Metin Güler ile karşılıklı olarak ekonomik ve siyasal ilişkileri değerlendirmek üzere bir araya geldi. ETO'da gerçekleştirilen toplantıya ETO Yönetim Kurulu ve Meclis Divanı da eşlik etti.
ESKİŞEHİR BÜYÜK DEĞİŞİM VE GELİŞİM YAŞADI
Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jutta Wolke ise 80'li yıllarda kültür ataşesi olduğu dönemde Eskişehir'e gelme fırsatı yakaladığını, ancak bugün itibariyle Eskişehir'in yaşadığı değişim ve gelişim sayesinde şehri tanımakta güçlük çektiğini söyledi. Türkiye ve Almanya'nın çok köklü ekonomik ve sosyal bağları bulunduğuna dikkat çeken Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jutta Wolke, bu işbirliklerini daha ileriye götürmeyi amaçladıklarını kaydetti. ETO Başkanı Metin Güler'in işadamlarına kolaylık sağlanması talebine de olumlu cevap veren Wolke, vize konusunda Eskişehir Ticaret Odası ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. ETO'nun, başta AB olmak üzere küresel ölçekte yürüttüğü çalışmaları takdir ettiğini belirten Başkonsolos Wolke, Almanya Başkonsolosluğunun da bu anlamda işbirliği yapmaktan mutluluk duyacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.