AÖF’de akademik danışmanlık dersleri

AÖF'de akademik danışmanlık dersleri

Anadolu Üniversitesi’nin uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik yüzyüze Akademik Danışmanlık dersleri 4 Ocak 2010 tarihinde Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri kampüslerinde...

Anadolu Üniversitesi'nin uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik yüzyüze Akademik Danışmanlık dersleri 4 Ocak 2010 tarihinde Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri kampüslerinde başlıyor.
Uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde 89 merkezde yürütülen Akademik Danışmanlık hizmeti, öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslerin öğretim elemanlarınca yüzyüze işlenmesini sağlıyor. Kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin derslere katılabilecek öğrenciler için devam zorunluluğu da bulunmuyor. Öğrenciler, hafta içi akşam saatlerinde gerçekleştirilecek derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini en geç 28 Aralık 2009 tarihine kadar AÖF Eskişehir Bürosuna başvurarak veya www.anadolu.edu.tr adresinde bulunan Açıköğretim başlığı altındaki "Akademik Danışmanlık Hizmetleri" bölümünü inceleyerek öğrenebilirler. 4 Ocak 2010 tarihinde başlayacak Akademik Danışmanlık dersleri, 28 Mayıs 2010 Cuma günü akşamına kadar kesintisiz devam edecek.
2009-2010 öğretim yılında Akademik Danışmanlık kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak dersler, birinci sınıfta; Genel Muhasebe, Genel Matematik ve İktisada Giriş, ikinci sınıfta; İktisat Teorisi, Muhasebe Uygulamaları ve İstatistik, üçüncü sınıfta; Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim ve İngilizce'den oluşuyor.
Geçen yıl sadece 1. sınıf derslerinin verildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde, geçen yıldan farklı olarak yeni öğretim yılında İngilizce hariç yukarıda belirtilen derslerin tamamı için akademik danışmanlık dersleri verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.