"ARDIMIZA BAKMIYORUZ"

“ARDIMIZA BAKMIYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) uzun bir aradan sonra pazar toplantılarına dün devam etti. CHP İl Binasında gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Ersen Yeniceli, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra birçok partili...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) uzun bir aradan sonra pazar toplantılarına dün devam etti.
CHP İl Binasında gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Ersen Yeniceli, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın yanı sıra birçok partili ve milletvekili aday adayları katıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Ersen Yeniceli, genel seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, kamuoyuna "yargı paketi" olarak sunulan ve içeriğinde yeni yaptırımlar olan kanun teklifinin meclisten onaylanarak yasallaşmasına değindi.
Konuşmasında AK Parti iktidarını eleştiren Başkan Yeniceli, "AKP iktidarı Gülen Cemaati'ne karşı çıkarılmış bir yasaymış gibi göstermeye çalışsa da içeriği incelendiğinde AKP'nin hedefinde tüm muhalif kesimler olduğu açıkça görülüyor" ifadelerini kullandı.
" SİYASETTE DÜNYA BAZEN
TERSİNE DÖNÜYOR!
Bülent Arınç ile Melih Gökçek tartışmalarına da değinen Yeniceli, "Ancak yasayla kendilerini kurtarmaya uğraşsalar da, saltanatı bitenleri susturamıyorlar. AKP'nin en sevilen abisi Bülent Arınç'ın söyledikleriyle AKP darmadağın oldu. Değerli kamuoyuna AKP'nin yaptıklarını anlatmaya devam etmeyeceğim. Ancak sevgili AKP İl Başkanı Dündar Ünlü kulağına küpe olsun diye söylüyorum, siyasette bazen dünya tersine dönüveriyor" şeklinde konuştu.
Son Torba Yasa'ya değinerek konuşmasına başlayan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, "iç güvenlik yasasını eleştirdi.
Son yasada Cumhurbaşkanı için çıkarılmış özel ödenek olduğunu dile getiren Ataç, "Bu Cumhuriyet tarihinde ilk defa torba yasa ile hayata geçirildi. Yasa, meclis ellerinde istediği şeyi çıkarıyorlar. Biliyorsunuz İç Güvenlik Yasası çıktı. Adı İç Güvenlik ama içeriği bambaşka" diye kaydetti.
İç Güvenlik Paketi'nde en çok dikkatini çeken şeyin Jandarmanın Bakan tarafından atanacak olmasını belirten Başkan Ataç, "Askeriyeyi de artık siyasallaştırıyorlar. Jandarma kırsalın çok büyük güvencesidir ama jandarma orada siyasal bir güvenlik oluşturursa, hiç kimsenin jandarmaya güveni kalmaz" dedi.
Konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İl Başkanı Yeniceli, Eskişehir'de gerçekleştirilemeyen ön seçim hakkındaki soruya cevap verdi.
Yeniceli, "Biz bu konuda elimizden gelen gayreti çok etkili bir şekilde sağlamaya çalıştık, olmadı. Şu anda tam anlamıyla seçim havasına girdik. Bundan sonra ardımıza bakmıyoruz, CHP'yi nasıl zafere ulaştırırız ona bakıyoruz" ifadelerini kullandı.
" ADAY OLACAĞINI SANMIYORUM!"
CHP Genel Başkanı Danışmanlarından Recep Cengiz'in Eskişehir'den aday olacağı yönündeki iddialara da yanıt veren Yeniceli, "Ben aday olacağını sanmıyorum" dedi.
Toplantı sonunda parti okulunda başarılı olan ve il binası yapımı ve yenilenmesinde emeği geçenlere plaketleri verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.