Atları tımar ettiler

Atları tımar ettiler
Çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine büyük ölçüde katkı sağlayan ve insanlarla en iyi iletişim kurabilen sevimli canlılar olan atlar, anaokulu öğrencilerine uygulamalı olarak anlatıldı.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi...


çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine büyük ölçüde katkı sağlayan ve insanlarla en iyi iletişim kurabilen sevimli canlılar olan atlar, anaokulu öğrencilerine uygulamalı olarak anlatıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesine bağlı Kentpark At Bakım ve Binicilik Tesislerinde Nermin özdemir Anaokulu öğrencileri atlarla tanışmanın heyecanını yaşadılar. önce veteriner hekim tarafından atlar konusunda bilgilendirilen 4 yaşındaki çocuklar, sevimli canlılar bulundukları yere getirilince çok mutlu oldular. At antrenörünün hayvanın vücudu konusunda verdiği bilgileri dinleten küçükler, atın nasıl tımar edildiğinin anlatılmasını can kulağıyla dinlediler. Veteriner ve antrenörün yardımıyla atları kaşağıyla tımar eden küçük öğrenciler sevimli canlıların alnını ve karnını okşayarak sevdiler.
Eğitim sırasında eğlenceli anlar yaşayan çocuklar daha sonra atın ayakkabısı olan nalların önemini öğrendiler. Antrenörün ata binerek yürüyüş şekillerini gösterdiği eğitimden sonra çocuklar Nehir isimli atın önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler. Gelişim çağındaki çocukların atlarla kurduğu dostluk ve yakın iletişimin, fiziksel gelişimleri de dahil olmak üzere psikolojik ve sosyal anlamda büyük faydalar sağladığı için öğrencilerini tesislere getiren öğretmenleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e uygulamalı eğitim nedeniyle teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.