Başkan Ünlüce Teknoloji Liderleri Zirvesi’ne katılım gösterdi

Başkan Ünlüce Teknoloji Liderleri Zirvesi’ne katılım gösterdi
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, İstanbul’da düzenlenen Teknoloji Liderleri Zirvesi’ne katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, "Yapay Zekâ Çağında Yeniden İnovasyon" teması ile İstanbul’da düzenlenen "C-Summit Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024" etkinliğine katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin de üzerinde çalışmalar yürüttüğü akıllı şehirler ve yapay zekânın dokunacağı alanlar konusunun ele alındığı zirvede yerel yönetim birimlerine strateji oluşturma ve uygulama konusunda görüşler bildirildi.

Yapay zeka, teknoloji, yenilikçi düşünce gibi konuların ele alındığı zirvede teknolojinin önde gelen liderleri birer sunum yaptı. Gelişen ve değişen dünyada teknoloji dinamikleriyle sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için yapılması gerekenler konuşuldu.

Şirketlerde teknoloji, yapay zeka ve dayanıklılığın öneminin ele alındığı zirvede, Türk teknolojisinin global pazarlardaki yerinin yanı sıra global trendlerin şirketlerin teknoloji stratejilerine ve yatırımlarına etkisi tartışıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Türkiye’nin birbirinden önemli kurumlarının liderleri ile belediye başkanlarının bir araya geldiği zirveye katılarak akıllı ve dirençli kentler ile yenilikçi teknolojiler üzerine alanında uzman kişileri dinleme fırsatı yakaladık. Eskişehir olarak bu alandaki yenilikleri takip ederek, şehrimizi geleceğe hazırlamaya kararlıyız.” dedi.

Etkinlikte, bilişim kurulu başkanlarının (CIO) gözünden dijital dönüşümün sürdürülebilirliği ve yapay zeka teknolojilerinin kullanımı gibi konular da masaya yatırıldı. Teknoloji Liderleri Zirvesi Sunumların ardından networking etkinliği ve En Etkin 50 Teknoloji Lideri Ödül Töreni ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.