Belediye'den haciz önlemi

Belediye’den haciz önlemi
Tepebaşı Belediye meclisinin 2010 yılı ilk oturumu dün akşam gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye varlıklarının güvence altına alınması için haciz işlemlerinin engellenmesi konusunda karar için alındı.Meclis’in ilk gündem...

Tepebaşı Belediye meclisinin 2010 yılı ilk oturumu dün akşam gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye varlıklarının güvence altına alınması için haciz işlemlerinin engellenmesi konusunda karar için alındı.
Meclis'in ilk gündem maddesi Denetim komisyonuna seçim oldu. Mutafa Poslu, Yücel Erol ve Prof. Dr. Nazmi Oruç denetim komisyonu üyeliklerine seçildi. Bu seçimin ardından diğer gündem maddelerine geçildi.
5393 sayılı kanun 15. Maddesi gereği Belediyenin Banka hesapları, posta çek hesabı ve bundan sonra açılacak tüm hesapları kamu hizmetleri ve yatırımlarında kullanılmak üzere kamu yararı doğrultusunda tahsis edilmesi konusu gündeme geldi. Belediye gelirlerine haciz konulmaması için yapılan düzenlemeye AKP grubundan geçen yıl olduğu gibi yine red oyu geldi.
AKP grup sözcüsü Vahap Ata, bu uygulamanın belediye işlemlerini durduracağı ve belediye borçlarını artıracağı gerekçesi ile karşı olduklarını ve Danıştay' ın da bu yönde kararları olduğunu söyledi.
Bunun üzerine söz alan Belediye Başkanı Ahmet Ataç, bu işlemin geçen ıl da yapıldığını ve belediye işlerinde ve borç ödemelerinde herhangi bir aksaklığa neden olmadığını belirtti ve şöyle dedi:
" Göreve geldiğimiz günden 2009 yılı sonuna kadar 10 Milyon TL tutarında borç ödedik. Karar hizmetlerimizi engellemedi. Bundan sonra da hem borçlarımızı ödemeye devam edeceğiz. Hem de hizmetlerimizi sürdüreceğiz"
Konuşmaların ardından yapılan oylamada AKP'lilerin red oyuna karşılık, DSP'lilerin oy çokluğu ile "Belediye mallarının haciz edilmemesi" konusundaki karar kabul edildi.
Dünkü Meclis toplantısı ayrıca Kickboks Dünya Şampiyonu Seda Duygu Aygün de katıldı. Belediye Başkanı Ataç Şampiyona plaket verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.