BES "Tekel direnişi bizim direnişimizdir"

BES “Tekel direnişi bizim direnişimizdir”
BES Şube Başkanı Ayhan Gürler yaptığı açıklamada şunları söyledi:"Kölelik yasası olan 4/C; iş güvencesinin ortadan kalkması, sefalet ücreti, hizmet sözleşmesinin feshinde, ihbar, kıdem veya sair adlar altında herhangi bir...

BES Şube Başkanı Ayhan Gürler yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Kölelik yasası olan 4/C; iş güvencesinin ortadan kalkması, sefalet ücreti, hizmet sözleşmesinin feshinde, ihbar, kıdem veya sair adlar altında herhangi bir tazminat ödenmeyeceği, iş tanımının belli olmadığı bir istihdam şeklidir.
Ölümü gösterip sıtmaya razı ettirilmek istenen TEKEL işçilerinin, bedenlerini açlığa yatırmalarının nedenleri çok daha iyi anlaşılıyor. Ekmek kapılarının ellerinden gitmemesi için yaptıkları basın açıklaması sonuç vermeyince, başvurdukları açlık greviyle, ölüm orucuyla haklarını almak için ne kadar kararlı olabileceklerini tüm halka göstermektediler. AKP iktidarı, tekel işçisine karşı patronlardan yanadır!
AKP, iktidar olduğu sekiz yıl içinde, satmadığı bir toprak parçası bırakmadı. TELEKOM, TÜPRAŞ, PETKİM, SEKA, ETİ ALÜMİNYUM, LİMANLAR... Sattıklarından sadece birkaçı bunlar.
Bu satışlar sonucu yerli-yabancı tekellerin kasaları dolmuştur. Tekeller, karlarına daha fazla kar katarak yollarına devam etmiştir. Bu, elbette yeni bir şey değildir, dün başka burjuva düzen partileri bugün ise AKP, tekellerin, patronların hizmetindedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.